Колаж ТrueUA

Нардепи хочуть змінити законодавство, щоб військовий міг стати міністром оборони

Народні депутати від "Слуги народу" планують змінити законодавство, що дозволить призначати на посаду міністра оборони військового під час дії воєнного стану. Ці зміни опрацьовані у рамках законопроекту №4210.

Про це повідомила нардепка "Слуги народу", заступниця голови комітету з питань нацбезпеки, оборони й розвідки Мар’яна Безугла.

У фракції "Слуга народу" підготували законодавчі зміни, які дозволять під час дії воєнного стану призначати на посаду міністра оборони військового. За словами Безуглої, правка щодо призначення військового міністром оборони в умовах воєнного стану була обговорена ще на початку підготовки змін до документа.

"Ті законодавчі зміни, що ми підготували, вони є, вони опрацьовані у рамках великого законопроєкту 4210. І ми готові їх були подати (на розгляд у сесійній залі, — ред.) і проголосувати навіть в ургентному порядку. І у нас там є пропозиція щодо можливості обіймання посади міністра військовим тільки в умовах воєнного стану", — сказала вона.

Що цьому передувало

На тлі новин про можливу відставку міністра оборони Олексія Резнікова у монобільшості на початку лютого заявили, що на цю посаду може бути призначений голова української розвідки Кирило Буданов (тобто військовий). Водночас з 2018 року в Україні міністром оборони може бути лише цивільна особа (у законі вказано, що звільнені з лав ЗСУ колишні військовослужбовці також вважаються цивільними). Тому очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія 6 лютого повідомив, що Олексій Резніков та Кирило Буданов поки що залишаться на своїх посадах. Він додав, що кадрових змін у сфері обороні найближчими днями не буде.

Законопроект, який підготували нардепи, за словами Безуглої, має на меті уточнити низку законодавчих положень у сфері національної безпеки й оборони. Він був проголосований Верховною Радою за основу 16 лютого 2022 року, однак досі не ухвалений в цілому. У попередній редакції не йдеться можливість призначати міністром оборони особу з-поміж військових. Однак станом на 16 лютого 2022 року в Україні ще не було введено воєнний стан.

Нагадаємо, сам Резніков журналістам заявляв, що не мав розмов із Зеленським про необхідність залишити посаду. Водночас він додав, що піде у відставку, якщо так вирішить президент.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими 

Політика, 11.02.2023 21:08