Співробітники Служби безпеки України затримали відомого адвоката з Дніпра, який намагався втекти з країни. Його підозрюють у корегуванні ракетних ударів окупантів по місту.
Як повідомляє прес-служба правоохоронного органу, затриманий був одним з найбільше законспірованих агентів Федеральної служби безпеки РФ на Дніпропетровщині.
Правоохоронці затримали фігуранта при спробі втечі на пункті пропуску "Краківець", через який він намагався виїхати за кордон. За даними слідства, зрадник скоригував ракетний обстріл противника по місцевій компанії, що модернізує та відновлює ударні й розвідувальні безпілотники.
"Для завдання максимальної шкоди він передав ФСБ не просто загальні координати підприємства, а точні відмітки розташування технологічних цехів та складів зберігання БПЛА", — наголосили у Службі безпеки.
За його координатами росіяни завдали удару, внаслідок якого загинули шість українців. Також 30 осіб отримали поранення. Також від атаки було пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури.
У СБУ додали, що зрадник прозвітував російським кураторам про наслідки "прильоту" і для подальших обстрілів міста Дніпро надіслав координати іншого стратегічного об’єкта, який розташований у місті.
"Комунікація агента з його російським куратором відбувалася через "зв’язкового". Ним виявився давній знайомий фігуранта, так званий "перший заступник голови Красногвардійської районної адміністрації Криму, який працює на російські спецслужби", — зазначили у СБУ.
Під час обшуків в оселі та офісі затриманого було вилучено мобільні телефони та SIM-карти із доказами його підривної діяльності на користь держави-агресора.
Слідчі повідомили йому підозру у державній зраді, яка була вчинена в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111) та у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії РФ проти України, глорифікації її учасників (ч. 2 ст. 436-2).
Наразі зловмиснику було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, раніше Служба безпеки України повідомила про підозру колишньому заступнику міністра соцполітики, через якого бюджет держави зазнав збитків на понад 24 мільйони гривень. За матеріалами слідства, під час повномасштабного вторгнення цей посадовець уклав із комерційним підприємством несанкціоновану угоду про закупівлю комп'ютерів для центрального апарату Міністерства.