На фото Єнс Столтенберг. Джерело: АрміяInform

Не лише винищувачі F-16: Столтенберг пояснив, що потрібно Україні для закриття неба

Для захисту українського неба потрібна багатошарова система протиповітряної оборони. Винищувачів F-16, які отримає Україна від партнерів, недостатньо.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в ефірі телемарафону. 

Він наголосив, що Україні потрібні також радари та інші засоби відстеження, щоб виявляти наближення атак. F-16 стануть важливою, на думку Столтенберга, але не єдиною частиною протиповітряної оборони України.

"Є потреба у багатьох різних системах. Потрібні наземні системи ППО ближнього, середнього та дальнього радіуса дії. Потрібні системи, щоб збивати дрони. Інші системи, щоб збивати балістичні ракети. F-16 також будуть важливими. Я думаю, що Україні потрібна багатошарова система протиповітряної оборони", — наголосив Столтенберг.

Як проходить навчання на F-16

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат наголосив, що спершу пілоти проходять навчання в Україні на симуляторах. Пілоти за допомогою віртуальної реальності можуть ознайомитись з кабіною та виконати певні завдання у мережі.

Потім пілоти, які перебувають на навчаннях в США та інших країнах, проходитимуть тренажерну підготовку. Йдеться про фактично повноцінний літак, у якому на 100% відтворена кабіна пілота. Там військові вже виконують вони більш реалістично ті всі завдання, які ставлять ним інструктори.

"Вже я думаю кілька тижнів і будуть польоти з інструктором на реальних літаках. Я думаю, що це можливо. В кожного індивідуальна програма. Тому хтось сяде раніше, а хтось пізніше. Після інструктора вже самостійні вильоти", — додав речник Повітряних сил.

12 жовтня міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що нідерландські винищувачі F-16 за декілька тижнів вирушать до нового навчального центру в Румунії. На них навчатимуться українські пілоти.

F-16 для України: що відомо

Данія та Нідерланди на зустрічі у форматі "Рамштайн" 25 травня очолили коаліцію з навчання ЗСУ на F-16. Також до її складу увійшли Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща. 22 червня США отримали запит від Данії щодо підготовки українських пілотів для застосування винищувачів F-16. Лише на початку серпня Джо Байден схвалив тренування українських військових на американських винищувачах F-16. Наприкінці літа навчання стартували.

20 серпня Нідерланди та Данія під час візиту президента України Володимира Зеленського у ці країни заявили, що нададуть ЗСУ американські винищувачі у кількості 42 та 19 відповідно. Зокрема, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен повідомила, що її країна планує надати Україні перші шість F-16 до Нового року, а ще п'ять — протягом 2024 року.

На початку вересня міністр оборони Бельгії Людівін Дедондер заявив, що його країна візьме участь у навчанні українських пілотів на винищувачах F-16 у складі "авіаційної коаліції" на чолі з Нідерландами та Данією. Для цього залучать два літаки.

Нагадаємо, що Болгарія надасть допомогу в організації курсів англійської мови для майбутніх українських пілотів F-16. Україна розширює сферу двосторонньої співпраці з цією країною. Міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся з колегою з Болгарії Тодором Тагарєвим. Вони підписали меморандум, що розширює сферу двосторонньої співпраці, включно з кіберзахистом, стратегічними комунікаціями, отриманням військово-технічної підтримки.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 14.10.2023 15:59