Ввечері у середу, 2 липня, над Сумською областю зафіксували дивовижне природне явище. Йдеться про "сріблясті хмиари".
Про це повідомив Сумський обласний центр з гідрометеорології.
Синоптики пояснили, що "сріблясті хмари" можна побачити лише влітку, у сутінках. Це найвищі хмари в атмосфері Землі, які сяють завдяки відбитому сонячному світлу на висоті близько 80 кілометрів.
"Сріблясті хмари утворюються з крижаних кристалів у мезосфері й світяться ніжним перламутровим світлом — справжня магія природи", — зазначили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.
Вартот зауважити, що Європу також накрили кліматичні аномалії. На узбережжі Португалії люди, які відпочивали на пляжі, стали свідками рідкісного явища — "рулонних хмар".
Сріблясті хмари — це рідкісне атмосферне явище, що з'явилося приблизно 140 років тому. Його природа остаточно не вивчена і являє собою наукову загадку.
Вивчення сріблястих хмар цікаво не тільки метеорологам, а й астрономам, оскільки відомо, що аналогічні явища спостерігаються на інших планетах, зокрема, на Марсі.
Нагадаємо, за даними "Укргідрометцентру", Україна може пройти довгострокову межу потепління уже через п'ять років. Такі зміни передусім вплинуть на здоров'я людей.