Виявляється, пластик не тільки забруднює навколишнє середовище і загрожує тваринам і людині, а й «вносить свою лепту» в зміна клімату. Про це повідомляють з Програми ООН з навколишнього середовища, посилаючись на дані нового дослідження, проведеного в Гавайському університеті.
На подив самих вчених, з'ясувалося, що, розкладаючись, під впливом сонячної радіації пластик виділяє домішки парникових газів метану і етилену, причому з часом обсяги емісій ростуть.
Дослідники протестували цілий ряд матеріалів, що містяться в тканинах, будівельних матеріалах, виробів їз пластика. «Результати говорять про те, що пластик є джерелом газових домішок, які впливають на клімат, причому в міру виробництва виробів з пластмаси і накопичення пластику в навколишньому, обсяги цих емісій будуть тільки збільшуватися», - йдеться в доповіді.
Особливо небезпечні целофанові пакети, які у великих кількостях містять поліетилен - один з найактивніших джерел метану та етилену. За оцінками, починаючи з 1950 року було вироблено більше восьми мільярдів тон пластикових пакетів. Очікується, що в найближчі 20 років їх щорічне виробництво зросте вдвічі.
«На тлі прогнозованого зростання виробництва пластика в глобальному масштабі важливо, щоб виробники пластика, а також держави, які намагаються зупинити зміну клімату, віддавали собі звіт в тому, які масштаби емісій метану і етилену і як вони впливають на екосистеми», - зазначає Ніклас Хагельберг, експерт Програми ООН з навколишнього середовища. На думку дослідників, їх відкриття тільки підтверджує необхідність боротися з використанням пластику, який, як з'ясувалося, сприяє глобальному потеплінню.
В цілому, концентрація метану в атмосфері, що потрапляють туди з різних джерел, за останні два століття подвоїлася. А за оцінками Міжурядової групи зі зміни клімату, здатність метану затримувати тепло і нагрівати атмосферу - в 86 разів вище, ніж у вуглекислого газу. Правда, емісії метану не такі великі, як викиди СО2. Його джерела, крім пластика, - сільське господарство, включаючи тваринництво, землеробство і культивація рису, а також виробництво і використання вугілля, нафти і природного газу.