Сполучені Штати відмовилися від Плану дій щодо членства України в Північноатлантичному Альянсі. Проте Німеччина не погодилася з текстом заяви про відносини України з НАТО.
Про це пише видання Bild. Згідно з документом уряду Німеччини, США заявили про свою згоду відмовитися від Плану дій щодо членства для України за умови проведення подальших реформ.
"Берлін і Вашингтон закликали дотримуватися Плану дій щодо членства, сформульованого для України ще у 2008 році. Це численні кроки та умови, які Київ повинен був би виконати, перш ніж його запросили в НАТО. Це стосується не лише миру з Росією. Політичні та економічні реформи також є його частиною", — пише німецьке видання.
В документі також зазначається, що Німеччина не погодиться з жодними формулюваннями, які створювали б враження про практично повне приєднання України до Альянсу. А про перегляд бухарестського рішення 2008 року для німецького уряду не може бути й мови.
Як відомо, вдень 10 липня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що країни-члени НАТО після інтенсивних обговорень погодились скасувати План дій щодо членства для України на шляху до вступу в Альянс. За його словами це рішення значно скоротить шлях України до НАТО, а також внесе ясність щодо запрошення приєднатися до Альянсу.
Вступ України до НАТО й саміт у Вільнюсі: що важливо знати
Україна прагне отримати політичне рішення щодо підтримки вступу до НАТО після закінчення війни на саміті у Вільнюсі. Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна має усі підстави для цього, проте розуміє, що можуть бути складнощі в отриманні об'єднаної підтримки всіх партнерів Альянсу. Лідер України зазначав, що рішення Альянсу щодо підтримки членства Києва дасть більшу мотивацію нашим воїнам.
Глава військової розвідки України Кирило Буданов своєю чергою дав невтішний прогноз щодо саміту НАТО. За його словами, на саміті будуть виголошені красиві промови про підтримку України, проте реальної користі від цього наша країна не отримає.
У Білому домі зі свого боку зазначали, що Україна має відповідати певним вимогам для вступу до Альянсу, державі також необхідно впровадити низку реформ. Водночас міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі та його польський колега Збігнєв Рау висловили сподівання, що Україна стане членом НАТО за пришвидшеною процедурою — за подібною процедурою до Північноатлантичного альянсу увійшла й Фінляндія. Своєю чергою президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган також підтримав вступ України до НАТО. За його словами, "несправедлива війна" Росії в Україні ведеться всупереч міжнародному праву.
Однак Німеччина скористається самітом НАТО у Вільнюсі, щоб закликати зосередитися на гарантіях безпеки для України. ФРН наполягатиме на відтермінуванні вступу нашої держави до Альянсу. Німеччина переконана, що цей крок може призвести до війни НАТО з Росією.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський все ж відвідає Вільнюський саміт Північноатлантичного Альянсу. Очікується, що гарант прибуде у Вільнюс у середу, 12 липня. У цей день відбудеться засідання новоствореної Ради Україна-НАТО.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими