Більшість громадян України хочуть бачити нашу державу у складі Північноатлантичного блоку. Крім того, українці не бажають відмовлятися від членства у НАТО заради закінчення війни.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Зазначається, що загалом 89% українців виступають за членство України в НАТО. Причому в усіх регіонах абсолютна більшість підтримує такий крок: від 79% — на сході до 93% — на заході країни. Варто зауважити, що порівняно із минулим роком кількість українців, які прагнуть вступу України в НАТО в рази збільшилася. Зокрема, у серпні минулого року 72% підтримували членство в НАТО, тобто за рік цифра виросла на 17%.
Крім того, наразі лише 18% опитаних готові відмовитися від вступу до НАТО заради настання миру і закінчення війни, а от для 76% респондентів така ціна неприйнятна.
Також українці відповіли на запитання, чи можуть гарантії безпеки для України замінити повноцінне членство в НАТО на даному етапі. Відтак, якщо в травні минулого року 39% українців наполягали на вступі до військового блоку, а 42% вважали прийнятним отримати натомість гарантії безпеки, то в травні поточного року ситуація помітно змінилася. До 58% зросла частка тих, хто наполягає саме на членстві в НАТО, а частка тих, для кого прийнятними є "гарантії безпеки", зменшилася до 29%.
Вступ України до НАТО й саміт у Вільнюсі: що важливо знати
Україна прагне отримати політичне рішення щодо підтримки вступу до НАТО після закінчення війни на саміті у Вільнюсі. Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна має усі підстави для цього, проте розуміє, що можуть бути складнощі в отриманні об'єднаної підтримки всіх партнерів Альянсу. Лідер України зазначав, що рішення Альянсу щодо підтримки членства Києва дасть більшу мотивацію нашим воїнам.
Глава військової розвідки України Кирило Буданов своєю чергою дав невтішний прогноз щодо саміту НАТО. За його словами, на саміті будуть виголошені красиві промови про підтримку України, проте реальної користі від цього наша країна не отримає.
У Білому домі зі свого боку зазначали, що Україна має відповідати певним вимогам для вступу до Альянсу, державі також необхідно впровадити низку реформ. Водночас міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі та його польський колега Збігнєв Рау висловили сподівання, що Україна стане членом НАТО за пришвидшеною процедурою — за подібною процедурою до Північноатлантичного альянсу увійшла й Фінляндія. Своєю чергою президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган також підтримав вступ України до НАТО. За його словами, "несправедлива війна" Росії в Україні ведеться всупереч міжнародному праву.
Однак Німеччина скористається самітом НАТО у Вільнюсі, щоб закликати зосередитися на гарантіях безпеки для України. ФРН наполягатиме на відтермінуванні вступу нашої держави до Альянсу. Німеччина переконана, що цей крок може призвести до війни НАТО з Росією.
Нагадаємо, що Володимир Зеленський ще не ухвалив остаточного рішення щодо участі в саміті НАТО у Вільнюсі. Від фінальних документів, які пропонуватимуть союзники, буде залежати, чи поїде президент на саміт Альянсу.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими