1 171 день війни
Особовий склад
963 270
Танки
10 786
Артилерія
27 588
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 157
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 446
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Новим Папою Римським став американський кардинал Роберт Френсіс: що про нього відомо
Роберт Френсіс Прево. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

Новим Папою Римським став американський кардинал Роберт Френсіс: що про нього відомо

Ввечері 8 травня у Ватикані конклав обрав нового Папу Римського. Ним став 69-річний Роберт Френсіс Прево зі Сполучених Штатів Америки. Понтифік матиме ім'я Лев XIV.

Про це повідомила прес-служба Ватикану у мережі Х.

"У нас є Папа Римський. Кардинали, що зібралися в Сикстинській капелі Ватикану, обрали 267-м Папою Римським кардинала Роберта Френсіса Превоста, який прийняв ім'я Папа Лев XIV", — йдеться у повідомленні.

Незабаром він виголосить свою першу публічну промову і благословить людей, які зібрався на площі Святого Петра.

Варто зауважити, що це перший понтифік-американець. Нового Папу конклав обрав на другий день голосування, перше відбулося 7 травня. Однак тоді ухвалити одностайне рішення не вдалося. Після оголошення результату над Ватиканом пролунав урочистий передзвін, який традиційно скликає римлян, паломників і туристів на площу Святого Петра. 

Роберт Френсіс Прево: що про нього відомо

Десять цікавих фактів про нового Папу Римського:

  1. Народився Роберт Френсіс Прево 14 вересня 1955 року в Чикаго (США).
  2. Його родина мала італійське, французьке та іспанське коріння.
  3. Після висвячення на священника вирушив до Перу, де виконував пастирські, викладацькі й адміністративні обов’язки, зокрема був судовим вікарієм, префектом студій і настоятелем семінарії. 
  4. У 1987 році захистив докторську дисертацію на тему: "Роль місцевого пріора в Ордені святого Августина".
  5. Він був генеральним настоятелем Августинського ордену з 14 вересня 2001 року по 4 вересня 2013 року.
  6. 30 вересня 2023 року Папа Франциск проголосив його кардиналом на консисторії, присвоївши титулярну діаконію святої Моніки (Santa Monica).
  7. Очолював управління Святого Престолу, відповідальне за відбір єпископів по всьому світу.
  8. Близький до поглядів Папи Франциска. Його стиль управління вважають стриманим та дипломатичним. 
  9. Роберт Френсіс Прево вільно володіє шістьма мовами.
  10. Новий Папа виступає проти висвячення жінок у диякони, тому в цьому питанні його вважають консервативним у церковній доктрині.
Роберт Френсіс Прево

З якими проблемами зіткнеться новий Папа

Як раніше писав TrueUA у статті "Скоро конклав. Як Ватикан допомагає Україні та чому так важливо, хто стане новим Папою" для України дуже потрібно, щоб новий Папа був нашим другом. Очевидного фаворита немає. Але експерти акцентують на проблемах, з якими доведеться зіткнутися обранцеві кардиналів.

Перша проблема — конфлікт між прихильниками реформ у церкві, які проводив Папа Франциск, та противниками реформування. Попередній глава Католицької церкви лібералізував її, основний свій погляд він звернув на простих вірян, на подолання розриву між злиденними та заможними, між бідними та багатими країнами, проводив політику децентралізації, розширюючи повноваження місцевих єпископів.

Водночас Папа засуджував аборти та евтаназію. Крім того, уперше в тисячолітній історії церкви він розширив права жінок у церковних справах, дозволив їм прислуговувати біля вівтаря під час служби та роздавати причастя.

Також Ватикан відчуває фінансові проблеми. Попередній понтифік розпочав реформування фінансової системи. Вона завжди була утаємниченою від зайвих очей і вух, тому невідома точна цифра бюджету церкви. Але відомо, що церква володіє величезною кількістю нерухомості, а також має акції у низці міжнародних компаній.

Останніми роками зростає дефіцит бюджету Ватикану. Це пов’язано з багатьма факторами — від зниження прибутків через відтік вірян, передовсім у заможних країнах, до збитків, завданих пандемією коронавірусу. 

Новий Папа буде змушений проводити політику попередника щодо контролю за витратами, зменшувати їх, аби Ватикан не зіткнувся з фінансовими проблемами.

Також існує політична проблема. Зараз багато країн зацікавлені у своєму Папі. Три останніх понтифіки — Іван Павло ІІ, Бенедикт XVI й Франциск — не були італійцями. Хоча до цього дуже тривалий час церквою правили італійці. Останній Папа хоча і мав італійське походження, проте за громадянством — аргентинець.

На тлі зменшення чисельності вірян в Європі, зростає їхня кількість у Латинській Америці, Азії та Африці. Тому і не дивно, що серед претендентів на папську владу називають філіппінця Луїса Антоніо Тагле, африканців Пітера Тарксона з Гани та Фрідоліна Амбого Безунгу з Конго.

З одного боку, можна було би повернути Святий Престол європейцям, проте з іншого — паства за межами Європи росте значно більшими темпами. І це потрібно враховувати. Також свої плани на Ватикан мають США. Хоча це і традиційно протестантська країна, проте нинішній віце-президент Джей Ді Венс — католик. З дуже консервативними поглядами. Американці не проти, щоб і наступний Папа мав такі ж.

Нагадаємо, що наприкінці квітня президент США Дональд Трамп жартома заявив, що хотів би стати новим Папою Римським. Цей начебто "дотеп" обурив значну частину вірян.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама