У Київські області викрили шахраїв, які наживалися на родинах військовополонених. Зловмисники привласнили понад чотири мільйони гривень, обіцяючи допомогу в пошуку зниклих безвісти чи визволенні полонених.
Як повідомляє прес-служба Київської обласної прокуратури, 39-річний чоловік та 38-річна жінка організували схему шахрайства через закритий Telegram-канал.
За даними слідства, аферисти переконували родини зниклих безвісти або полонених військовослужбовців, що можуть надати інформацію про місцеперебування їхніх рідних і посприяти включенню до "списків на обмін". За неправдиву інформацію шахраї отримували грошові кошти на карткові рахунки, якими розпоряджалися на власний розсуд.
"Внаслідок незаконних дій підозрювані завдали матеріальної шкоди потерпілим на суму понад чотири мільйони гривень", — зазначили у прокуратурі.
Слідчі повідомили про підозру 38-річному чоловіку у заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому групою осіб у великих розмірах, повторно, в умовах воєнного стану (ч. 1, 2, 3, 4 ст. 190 КК України) та 39-річній жінці у пособництві в заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому групою осіб у великих розмірах, повторно, в умовах воєнного стану ( ч. 5 ст. 27, ч. 2, 3, 4 ст. 190 КК України).
Нагадаємо, у червні прес-служба Сумської обласної військової адміністрації повідомляла, що у мережі шахраї пропонують людям легкий заробіток, де потрібно ставити "лайки" готелям на відомих онлайн-сервісах. Повідомлення з пропозиціями такого заробітку розсилають у популярних месенджерах.