Фото: "Енергоатом"

Окупанти використовують Запорізьку АЕС як щит: аналітики проаналізували ситуацію на атомній станції

На Запорізькій атомній електростанції зростає загроза потенційно небезпечної ядерної ситуації. Міжнародні органи регулювання не в змозі ефективно наглядати за безпекою станції, яка перебуває під контролем окупантів. 

Про це пише The Guardian.

Згідно з висновками Greenpeace, МАГАТЕ не в змозі виконувати свої обов’язки, але не готове визнати це публічно. Міжнародне агентство з атомної енергії має лише чотирьох інспекторів на Запорізькій АЕС і до того ж їхній доступ обмежений окупантами. 

Зазначається, що більшість російських військ та засобів оборони на об'єкті, швидше за все, прихована, і інспектори повідомляють про докази того, що деякі ділянки станції заміновані, хоча незрозуміло, наскільки сильно.

Також аналітики заявили, що російські військові регулярно запускають снаряди РСЗВ "Град" або "Смерч" по українських позиціях на відстані від 1 до 18 кілометрів від заводу. Водночас відомо про наявність доказів, що окупанти збудували вогневі точки на даху чотирьох реакторних залів. 

У звіті Greenpeace, припускають, що війська РФ "використовуватимуть близькість атомної електростанції як щит" для стримування контрбатарейного вогню. І наголошують, що це є порушенням п'яти принципів безпеки МАГАТЕ, оголошених його генеральним директором Рафаелем Гроссі.

Окупація ЗАЕС: що відомо

Російські окупанти захопили Запорізьку АЕС у березні 2022 року. Промисловий майданчик станції зазнає періодичних обстрілів. Також окупанти цілеспрямовано перетворюють АЕС на військову базу, мінуючи все навколо.

На АЕС постійно присутні представники корпорації "Росатом". Їм бракує персоналу, оскільки українські працівники станції здебільшого відмовляються співпрацювати з окупантами.

За останніми даними Головного управління розвідки, що російські військові можуть здійснити чергову збройну провокацію на території ЗАЕС. Цього разу ворог планує застосувати важке озброєння. Водночас, за інформацією "Енергоатому", на ЗАЕС впродовж останнього часу ситуація не покращилась, а обладнання, до якого мають доступ окупанти, фактично деградує.

Нагадаємо, раніше науковець Володимир Борисенко заявив, що потенційна аварія на Запорізькій АЕС не є настільки небезпечною, як Чорнобильська катастрофа. Пʼять зі шести енергоблоків станції перебувають у холодному стані. Тож спричинити витік радіації насправді непросто.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 28.09.2023 11:11