Переговори щодо вступу України до Європейського Союзу мають початися вже у першому півріччі 2024 року.
Про це повідомив заступник голови Офісу президента Ігор Жовква за підсумками зустрічі президента України Володимира Зеленського та прем'єра Бельгії Александра Де Кроо.
Заступник голови ОП зазначив, що саме під час головування Бельгії в Раді ЄС в першому півріччі наступного року "розпочнеться фактичний початок переговорів про членство України в ЄС".
"І тут головування Бельгії не обмежиться лише символізмом – наш партнер підтримуватиме Україну із самого "інституційного серця" ЄС", — додав він, маючи на увазі розташування в Брюсселі ключових євроінституцій.
Єврокомісія раніше уже оголосила план дій, який Україні потрібно виконати для початку переговорів про вступ до ЄС. Основні вимоги:
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що Кабінет міністрів завершив виконання всіх семи рекомендацій для початку переговорів щодо членства у Європейському Союзі. Він наголосив, що Україна очікує отримати в жовтні позитивну оцінку в межах Звіту щодо пакета розширення Євросоюзу. А потім буде голосування Європейської ради, яке відкриє дорогу до переговорів про вступ нашої країни до ЄС.
Водночас Шмигаль додав, що Україна цілком зрозуміло каже, що не хоче, щоб її обдурили членством у Європейському Союзі у наступних етапах. Київ прагне стати "повноцінним кандидатом на повноправне членство" в Європейському Союзі та не миритиметься із повільним вступом.
Раніше голова фракції "Слуга народу" в парламенті Давид Арахамія заявив, що Верховна Рада ухвалила майже всі законопроекти, які вимагав Європейський Союз для початку перемовин про вступ України до ЄС.
За даними Bloomberg, Європейська комісія готується рекомендувати розпочати переговори про членство України в Європейському Союзі. Ймовірно, це станеться у жовтні. Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна прагне почати переговори щодо вступу до Європейського Союзу до кінця 2023 року.
Водночас очільниця представництва ЄС в Україні Катаріна Матернова вважає, що, якщо країна збереже поточний темп реформ, то зможе стати членом ЄС у 2030 році, оскільки це реалістичний термін.
Нагадаємо, голова Європейської ради Шарль Мішель вважає, що Україна може увійти у Європейський Союз вже у 2030 році. Це станеться у тому випадку, якщо обидві сторони виконають поставлені перед ними умови.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими