Спеціальний проект TrueUA та Асоціації з розвитку міжнародних відносин Adrum представляє роботи однойменного арт-марафону, де TrueUA є постійним інфопартнером. Арт-марафон є частиною Міжнародного Художнього Фестивалю Малюй.ua.war, який розпочався в перші дні повномасштабного вторгнення та планується проводитися до Перемоги. Виставки робіт арт-марафону були представлені в Україні, Польщі, Греції, Чорногорії, Болгарії, Албанії, Північній Македонії, Малайзії, Пакистані.
Як взяти участь в наступній виставці, дивіться тут.
За освітою філолог, з дитячих років захоплювалася художньою творчістю, малювала все, що бачила довкола: тварин, природу, людей. Брала участь в місцевих та районних юнацьких виставках та конкурсах, отримувала подяки, що дуже надихало до подальших робіт. Але хвороба, яка пов’язана з атрофією м’язів, стала причиною того, що мисткиня відклала всі свої художні реманенти й припинила творити.
Це було дуже тяжко та емоційно боляче, адже малювання приносило художниці спокій, душевний затишок та умиротворення. З роками прийшла смиренність. Та одного разу Леся зустріла людину, яка переконала творчу особистість, що маленькими кроками, але вона може займатися тим, що дуже любить — писати картини. Життя — це велика боротьба, і мисткиня продовжила змагання.
"Малювання — це дуже складний процес для моїх м’язів, і дуже болючий фізично, та це я все сприймаю, як повноцінну реабілітацію. Мені подобається творити в різних техніках і напрямках, люблю експериментувати — це надає новий розвиток в моєму житті, — каже художниця. — Я хочу подякувати організаторам і керівництву Міжнародного Художнього Фестивалю Малюй.UA — президенту Асоціації з розвитку міжнародних відносин Adrum Тетяні Колесніченко, за проект "Покоління війни", в якому бере участь моя творча робота "Берегиня" з 17 грудня 2023 року і по сьогодні".
"Берегиня", 22.9х30.5 см, полотно, акрил, масло, гуаш, поталь, опуклі форми — створювалась мастихином, багатопрошарковим накладанням фарби і поталлю. Робота отримала дипломи та відзнаки Adrum з виставок в Малайзії, в столиці Греції Афінах, у Воєводській публічній бібліотеці м. Краків, Польща, в столиці Чорногорії Подгориці, в столиці Албанії в Арт Галереї Тирани, у Києві в Центральному парку культури й відпочинку м. Києва та Музеї-майстерні І.П.Кавалерідзе.
"Берегиня, як Богородиця, яка прикриває собою Україну від ворожих ракет, — каже мисткиня. — Замість волосся у неї стрічки, які символізують шлях, по якому українці роз’їхалися по всьому світу, рятуючись від війни. Обійми Берегині захищають мою поранену Україну, і я вірю, що коли все закінчиться нашою Перемогою, і буде Мирне Небо над Україною, по цих стрічках український народ повернеться на свою рідну землю. Батьківщина — це не хтось і десь. Я — теж Батьківщина!"
Сторінка художниці в Instagram
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими