Спеціальний проект TrueUA та Асоціації з розвитку міжнародних відносин Adrum представляє роботи однойменного арт-марафону, де TrueUA є постійним інфопартнером. Арт-марафон є частиною Міжнародного Художнього Фестивалю Малюй.ua.war, який розпочався в перші дні повномасштабного вторгнення та планується проводитися до Перемоги. Виставки робіт арт-марафону були представлені в Україні, Польщі, Греції, Чорногорії, Болгарії, Албанії, Північній Македонії, Малайзії, Пакистані.
Як взяти участь в наступній виставці, дивіться тут.
Народилася у родині педагогів, має кілька вищих освіт, зокрема педагогічну та дизайнерську, основний напрямок — дизайнер-графік. 2010 року створила власний бренд прикрас. Працює в змішаній техніці живопису, постійно експериментує, розробляючи свої власні техніки. Бере участь у багатьох виставках та Міжнародних художніх фестивалях.
У вересні 2024 року в Музеї Гетьманства у Києві відбулася перша персональна виставка картин-оберегів — зображень із сакральними амонітами. Ще в давнину раковини цих вимерлих морських головоногих молюсків, яким в середньому від 200 до 300 мільйонів років, вважалися найсильнішими оберегами й передавалися з покоління до покоління. Амоніти несуть достаток у будинок, оберігають і здійснюють мрії, що неодноразово перевірено самою художницею та її клієнтами. Картини з амонітами — сакральні, вони містять не тільки енергію творця, а й силу природи, бо всі написані з колекційних амонітів, які Ольга збирала з різних країн протягом 14 років. Мисткиня прагне познайомити людей з магічним світом цих неймовірних каменів, кожен з яких, як і відбитки пальців людей, унікальний та неповторний.
"Золото — Оберіг" (рідка поталь/золія, полотно, 60х80 см, 2024 р.) — одна з робіт, присвячених цим чудовим артефактам, які знаходяться по всьому світу, навіть на трьох станцій Київського метро, вмурованих в стінах в мармур, Ольга представила в проекті Асоціації з розвитку міжнародних відносин ADRUM у Центральному парку культури й відпочинку м. Києва.
Instagram автора
Художниця американського походження з українським корінням. Роботи Рондяк переплітають історію її родини з історією України у формі скульптур, картин та одягу, що забезпечило міжнародне визнання її характерного стилю. Проживаючи в Україні останні 30 років і виховуючи там трьох дітей, Оля на власному досвіді відчула силу, хоробрість і стійкість української нації. Натхненна історичними революціями, які вона пережила, та досвідом своєї бабусі, яка пережила ГУЛАҐ, мистецтво Олі відображає столітню боротьбу України за свободу.
Твори Рондяк, які часто називають "сучасним мистецтвом з історичною свідомістю", характеризуються складними деталями та навмисним додаванням у них її багатого культурного та історичного бекграунду. Рондяк нещодавно була відзначена Українським інститутом сучасного мистецтва у Чикаго за її значний внесок у культурну дипломатію та популяризацію України у світі через мистецтво. Її роботи були представлені на багатьох міжнародних персональних та групових виставках, серед яких експозиції в храмі Дайшо-Ін в Хіросімі, Японія, постійному представництві України при ООН, THE GALLERY by odo в Нью-Йорку, галереї metroquadro в Маямі та інших. Арт-твори Рондяк є в колекціях музеїв та галерей різних країн, в тому числі й в Україні, де мисткиня брала участь в багатьох проектах, а її мурал прикрашає будинок на Подолі в Києві. Роботи Ольги експонувалися в проектах арт-марафону "Покоління війни" в Україні та Чорногорії, де найчастіше була представлена "Мати Європа" (колаж на полотні, 2023 рік)
"Мої сучасні жіночі портрети постали як метафора рішучого та стійкого духу України. У своїх колажах я поєдную елементи історичних сімейних документів, листів і актуальних газетних вирізок, нагадуючи нам про мудрість наших предків, яку часто не помічали", — каже художниця.
Сайт мисткині: http://www.olarondiak.com
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими