Спеціальний проект TrueUA та Асоціації з розвитку міжнародних відносин Adrum представляє роботи однойменного арт-марафону, де TrueUA є постійним інфопартнером. Арт-марафон є частиною Міжнародного Художнього Фестивалю Малюй.ua.war, який розпочався в перші дні повномасштабного вторгнення та планується проводитися до Перемоги. Виставки робіт арт-марафону були представлені в Україні, Польщі, Греції, Чорногорії, Болгарії, Албанії, Північній Македонії, Малайзії, Пакистані.
Як взяти участь в наступній виставці, дивіться тут.
Творчість юної мисткині виявилася ще в ранньому дитинстві. У п’ять років вона почала відвідувати гурток малювання, поєднуючи це захоплення зі спортом. Згодом вступила до Криворізької школи мистецтв №2, яку закінчила з відзнакою. Вчителькою була Ткачова Олеся Григорівна, якій Ангеліна щиро вдячна. Паралельно вдома вона самостійно створювала картини — без сторонньої допомоги. Почався час участі у різних проектах, зараз у художниці близько 80 медалей, а дипломів ще більше. Роботи Ангеліни неодноразово брали участь у виставках артмарафону "Покоління війни" в Україні, Чорногорії, Польщі, Греції, Японії. У майбутньому вона планує продовжувати розвивати свою творчість і мріє стати дизайнером інтер’єрів.
"Історія створення роботи "Сльози України" (30х42, папір, акварель, 2022 р.) пов’язана з подіями, що трапилися після початку повномасштабного вторгнення, — каже художниця. — З мамою ми приїхали до Польщі, а в соцмережах все частіше з’являлися знімки місць прильотів, поранених, і навіть загиблих людей. Це не могло не вплинути на мене. У своїй роботі я намагалася висловити ті глибокі емоції, які переживають діти, втрачаючи своїх рідних, залишаючись сам на сам із болем. Мій малюнок відображає їхні зранені душі — душі дітей, морально знищених війною".
Instagram автора
Мисткиня ніде не вчилася живопису, ніколи не займалася творчістю. Якось вона прийшла на урок малювання з подругою за компанію, і через три роки вже стала брати участь у міжнародних виставках. Її творчість була представлена в артмарафоні "Покоління війни" на виставках в Україні, Польщі, Греції, Чорногорії, Албанії. Живопис допоміг Аліні знайти шлях до себе та розкрити у собі творчий початок.
Про картину Reborn (50х60 см, холс, олія, 2024 р.) художниця розповідає: "Це історія тривалістю півроку. Трансформаційний період розпочався одночасно зі створенням картини. Вся картина — це Я. Червона, яскрава лава, що пробиває застиглу і темну масу, символізує відродження власної особистості, любові до себе, реалізації своїх здібностей через перепрошивку старих установок, прийняття себе через шлях у найстрашніше для себе на той момент. Це історія про людину, яка знайшла Себе".
Instagram автора