Слідчі в Польщі встановили основну причину Смоленської авіакатастрофи, в якій загинув президент Лех Качинський. До трагедії причетна Росія.
Про це пише TrueUA із посиланням на Spidersweb.pl
Глава підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, екс-міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич повідомив, що слідчі встановили точне місце та час вибуху.
"Головним та беззастережним доказом російського втручання став вибух у лівому крилі", – заявив Мацеревич.
Зазначається, що на 190 елементах літака Ту-154М виявили сліди вибухівки. Крім того, в місцевості, де сталася катастрофа, не було ні високих дерев, ні інших перешкод, які могли б бути загрозою для літаків.
Також наявність тротилу, гексогену, нітрогліцерину на 89 з 238 досліджених зразків підтвердили в Британії. При цьому, деякі сліди вибухівки розташовані в місцях, які недоступні пасажирам або екіпажу.
За словами Мацеревича виявлено надмірну кількість алюмінію відносно кремнію, що підтверджує термобаричний вибух оксиду етилену при наявності алюмінію. Залишки цих матеріалів також знайшли на фрагментах тіл.
Своєю чергою Російська Федерація всіляко перешкоджала розслідуванню, ускладнювала доступ до фрагментів літака, технічної документації та всіх переговорів пілотів. Досі Польщі не передали оригінал запису реєстраторів польоту, частини деталей літака і документи з військового аеродрому "Смоленськ-Північний".
У зв'язку з новими висновками попереднє розслідування катастрофи від 2011 року визнали недійсним. Документ підписав Єжи Міллер. У тексті йшлося, що літак розбився через контрольоване зближення з землею. Своєю чергою Мацеревич вважає, що звіт зробили на основі фальшивих матеріалів та політичного тиску.
Літак Ту-154 президента Польщі Леха Качинського розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Польська делегація прямувала на жалобні заходи з нагоди 70-річчя Катинської трагедії. Всього на борту літака разом з президентом і його дружиною перебували 96 осіб.
У січні 2011 року Міжнародний авіаційний комітет (МАК) оприлюднив остаточну доповідь про розслідування авіакатастрофи, згідно з якою відповідальність за трагедію була покладена на пілотів, які відмовилися від пропозиції піти на запасний аеродром, попри несприятливі погодні умови. Непрямою причиною катастрофи була названа недостатньо кваліфікована підготовка борту та екіпажу.