Система протиповітряної оборони "Залізний купол" не підходить для України. Дане ППО безсиле проти балістичних ракет, якими Росія обстрілює наші території.
Про це повідомив посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський в ефірі телемарафону.
"Мені здається, що питання про постачання "Залізного купола" вже знято з порядку денного. Ми всі прекрасно розуміємо, що "Залізний купол" не підходить для України. Він не зможе вирішити ті проблеми, з якими сьогодні стикається Україна", — пояснив посол.
Бродський зауважив, що "Залізний купол" досить ефективно допомагає Ізраїлю захищатися від ракет малого радіуса дії, "які проти нас використовує організація "ХАМАС" і використовує "Хезболла", що знаходиться в Південному Лівані".
"Він, на жаль, не вирішить проблеми балістичних ракет, не вирішить проблеми ракет дальнього радіуса дії", — сказав посол.
Вперше про готовність розглянути можливість надання "Залізного куполу" для України Ізраїль заявив на початку лютого цього року.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу сказав, що його уряд не відкидає можливості військової допомоги Україні.
Раніше Ізраїль наполягав, що має намір обмежитися лише гуманітарною допомогою, яку країна надає Україні з перших днів війни.
Водночас жодних конкретних обіцянок Нетаньяху давати не став, але також заявив, що готовий виступити посередником у конфлікті, якщо на те буде згода воюючих сторін та США.
"Залізний купол" є складовою комплексної оперативної системи протиповітряної оборони Ізраїлю. Він розроблений для захисту країни від балістичних та крилатих ракет, снарядів та інших повітряних загроз.
Виробником ППО є Rafael Advanced Defense System LTD — приватна компанія, яка має зв'язки у Збройних силах Ізраїлю. Вона займається проєктуванням систем протиповітряної, морської та сухопутної оборони. США також причетні до фінансування цієї ППО — вони виділили на це 200 млн доларів.
Розробник вказує на те, що "Залізний купол" ефективний на 90%. Він називає його найрозвинутішою протиракетною системою у світі.
Ця ППО складається з ракет-перехоплювачів, радарів та систем управління, які аналізують, куди може влучити ворожий снаряд.
Радіолокаційна технологія розрізняє, які з цілей можуть дістатися житлових районів міста, а які влучать. Тоді система визначає, які ракети необхідно перехопити. Перехоплювачі запускаються вгору з мобільних або стаціонарних станцій і потім розривають ракети у повітрі.
Нагадаємо, останні тижні війни з Україною стали найбільш кривавими для армії Росії. Країна-агресор, ймовірно, зазнала найбільшої кількості втрат з першого тижня повномасштабного вторгнення в нашу державу.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими