У столиці Словаччини Братиславі відбувся протест проти зовнішньої політики прем'єр-міністра країни Роберта Фіцо. Люди незадоволені контактами політика з російським диктатором Володимиром Путіним.
Про це повідомляє Aktuality.
Як зазначає видання, кроки прем'єр-міністра, які останніми тижнями докорінно вплинули на зовнішню політику Словаччини, знову змусили громадян вийти на вулиці.
"Увага, Словаччина, окупація розпочалася", — це було також одне з гасел організаторів протесту, який вивів у п'ятницю на вулиці кілька тисяч людей.
Попри морозну погоду в столиці, вони приїхали висловити своє невдоволення діями прем'єр-міністра Роберта Фіцо, які переважно стосуються зовнішньої політики.
Близько чотирьох тисяч містян одержали від організаторів графіку академічного художника Рудольфа Сікори. Якщо з одного боку була "зрада", то з іншого — гасло "Ми — Європа". Під час акції учасники розмахували не лише прапором Словацької Республіки, а й прапором Євросоюзу. Гімну Європи також дісталося своє місце, причому організатори наголосили, що "цей гімн також наш".
Одна з організаторів — Віра Дубачова під час виступу розповіла про важливість Словаччини у Європі. "Ми теж Європа", — кричала вона, що викликало захоплені скандування присутнього натовпу. "Росія — держава, що воює", — кричала словацька жінка, яка працює в Україні.
Люсія Штасселова згадала окупацію 1968 року і переслідування її сім'ї: "Я не дозволю цій країні потрапити під політичний вплив Росії".
Завершилися збори гімном Словацької Республіки — у старій версії 1993 року.
Як відомо, Словаччина неодноразово намагалася лобіювати продовження угоди між Україною та Росією про транзит російського газу, термін дії якої завершився у 2024 році. На цьому тлі Роберт Фіцо здійснив скандальний візит до Росії, де зустрівся з кремлівським диктатором Володимиром Путіним. Також Фіцо розпочав погрожувати припинити постачання електроенергії до України.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна заявив, що погрози Словаччини зупинити постачання електроенергії Україні є неприйнятними. Адже в ЄС вважають, що припинення транзиту російського газу через Україну не вплине на енергетичну безпеку країн Європи.