На Землю впав радянський космічний корабель "Космос-482", який 53 років перебування на орбіті після невдалого запуску на Венеру.
Про це повідомляє Associated Press. У виданні зауважили, що його падіння було підтверджено як Російським космічним агентством, так і Службою космічного спостереження та стеження Європейського Союзу.
У РФ запевняють, що корабель упав над Індійським океаном. Проте не всі фахівці погоджуються із цим твердженням. Водночас поки не відомо, як космічний корабель пережив падіння і чи залишилися від нього хоч якість уламки.
"Експерти заздалегідь попереджали, що частина, якщо не вся, його частина може розбитися, враховуючи, що він був побудований так, щоб витримати посадку на Венеру, найгарячішу планету Сонячної системи", — зауважили у виданні.
Також вчені запевнили, що ймовірність того, що хтось постраждає від уламків космічного корабля, надзвичайно низька.
Космічний корабель "Космос-482" був частиною серії місій до Венери. Його запуск відбувся у 1972 році. Проте корабель так і не зійшов з орбіти навколо Землі, застрягши там через несправність ракети.
У виданні наголосили, що значна частина космічного корабля повернулася на Землю протягом десятиліття після невдалого запуску. А от сферичний посадковий модуль — діаметром приблизно 1 метр — став останньою частиною космічного корабля, яка спустилася на землю. За словами експертів, посадковий модуль був оббитий титаном і важив понад 495 кілограмів.
Нагадаємо, раніше вчені виявили, що на найбільшому супутнику Сатурна Титані є вода. Відтак, нове дослідження показує відсутність річкових дельт.