Вчені Оксфордського університету вводили гризунам новий білок, який запускає процес, що сприяє відновленню серця, передає Medical News Today.
Під час серцевого нападу кров, насичена киснем, перестає надходити в серце. Через це клітини серця починають помирати. У відповідь імунна система направляє клітини до місця пошкодження, щоб прибрати померлі клітини серця.
Однак при надмірні активності імунні клітини викликають запалення, що призводить до утворення рубцевої тканини, порушення роботи серця і серцевої недостатності.
У свою чергу, введення після серцевого нападу білка VEGF-C давало зростання мережі лімфатичних судин. Ці судини допомагали вивести клітинний сміття і імунні клітини після того, як ті завершили свою основну роботу.
Тобто імунні клітини знаходилися в місці пошкодження досить довго, щоб допомогти відновитися серцю, але не занадто довго, щоб вже запустився механізм руйнування.
Таким чином, вчасно загальмувавши роботу імунних клітин, вчені дали можливість серцю відновити свою здатність скорочуватися практично повністю. Для порівняння: у лабораторних мишей, яким білок не вводили, функція серця була знижена майже наполовину.