Російські ракетні комплекси «Калібр-НК» здатні вражати цілі на відстані до 2500 км

11 СЕРПНЯ 2017 14:32

В радіусі ураження ракет, розміщених Росією в окупованому Криму та Калінінградській області РФ, знаходиться більша частина європейських країн, а також країни Близького Сходу, Північної Африки і Передньої Азії. Відповідні дані наводить Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, інформує TrueUA з посиланням на DT.  

Наголошується, що РФ створила в Криму недоступну для міжнародного контролю мілітаризовану зону. На територію півострова продовжує надходити сучасне озброєння і військова техніка.   

Зокрема, ще в грудні 2015 року Чорноморський флот РФ отримав два малих ракетних кораблі – «Зелений Діл» і «Серпухов», озброєні новими ракетними комплексами «Калібр-НК».   

За інформацією російських ЗМІ, яку підтверджують військові експерти, дані комплекси, у разі використання ракет типу ЗМ-14 здатні вражати цілі на відстані до 2500 км.  

За умови базування в Криму кораблів такого класу в радіусі ураження ракет опиняються майже всі європейські країни – від Румунії до Франції та Скандинавських країн, а також країни Близького Сходу, Північної Африки і Передньої Азії.   

Виникає також можливість удару по Суецькому каналу.  

У відомстві нагадали, що саме кораблі «Зелений діл» і «Серпухов» 19 серпня минулого року виконали три ракетного удару по Сирії.  

Вказується, що РФ свідомо робить ставку на подібні кораблі, оскільки договір РСМД від 1987 року забороняє наземне базування крилатих ракет, аналогічних ЗМ-14 за дальністю.   

У свою чергу, корабель-носій подібних ракет відносно недорогий і може вести вогонь з акваторій, де його прикривають берегові сили.  

У міністерстві відзначають, що наразі суди «Зелений діл» і «Серпухов» перебувають у складі Балтійського флоту РФ, що робить можливим їх використання в межах кола з радіусом в 2500 км з центром в Калінінградській області. В зоні ураження виявляються практично всі європейські країни, включно з Ісландією.  

РФ здійснює військовий тиск на країни Європи задля досягнення політичних цілей, і в той же час створює загрозу підтримання миру не тільки Україні, але і у всьому європейському регіоні.  

Сьогодні загальна чисельність угруповань збройних сил РФ в окупованому Криму становить приблизно 60 тисяч осіб, а в перспективі чисельність російських військовослужбовців на півострові може зрости до 100-120 тисяч.  

При цьому, РФ створила і продовжує швидко нарощувати в Криму так звану Зону заборони доступу – A2AD, A2/AD (англ. anti-access and area denial zone), тобто захищену сферу, в яку війська противника не можуть потрапити без ризику зазнати неприйнятних втрат.   

Розміщені на півострові ракети комплексів «Іскандер», «Калібр» і «Бастіон», здатні нести ядерну бойову частину.

 

Світ, 11.08.2017 14:32