Конструктивні модифікації баражуючого боєприпасу Shahed 136/"Герань-2", які фіксуються в уламках безпілотників з літа цього року, можуть свідчити про те, що Росія намагається налагодити їх масове виробництво.
Про це на брифінгу у Military Media Center повідомив представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу Збройних сил України капітан Андрій Рудик.
"Ми не виключаємо факт того, що Російська Федерація, шукаючи прості технічні рішення, здешевлюючи матеріали та налагоджуючи постачання компонентів-замінників, намагається налагодити виробництво даного баражуючого боєприпасу та зробити його масовим", — наголосив офіцер.
Аналітики Центру зафіксували такі модифікації "шахеда":
Фото: Генштаб ЗСУ
Андрій Рудик також зазначив, що новий Shahed 136/"Герань-2" принципово не відрізняється від більш ранніх зразків, а виявленні відмінності мають косметичний характер і обумовлені прагненням здешевлення виробництва. До того ж спроби такого "імпортозаміщення" свідчать про дієвість міжнародних санкцій.
Раніше повідомлялось, що Іран може домовитись з Росією про передачу далекобійних ракет після закінчення дії резолюції Ради безпеки ООН 2231. Йдеться про заборону на продаж ракет, яка закінчується 18 жовтня.
Нагадаємо, в Ірані опублікували презентаційний пропагандистський фільм про модернізацію дронів-камікадзе Shahed-136, якими Росія активно б'є по Україні. Замість чотиритактного двигуна попередньої версії "шахедів", нові отримали безшумний турбореактивний двигун. Це значно може знизити шум "мопеда". З'явилося і відео нової пускової установки для дронів. Переносну платформу-катапульту тепер встановлюють на пікапи.