Російський уряд вирішив списувати кредити для тих, хто готовий підписати контракт з армією. Окупаційні війська будуть поповнюватися шляхом залучення боржників банків.
Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони Великої Британії, посилаючись на дані розвідки, наприкінці минулого місяця у РФ ухвалили закон, який дасть змогу військовослужбовцям, які влаштувалися на військову службу після 1 грудня 2024 року, списати заборгованість за кредитами.
Відомо, що списання боргу торкнеться кредитів на суму до 10 мільйонів рублів, що становить приблизно 95 тисяч доларів, а також поширюватиметься на подружжя.
"Відповідна норма діятиме на додаток до програми кредитних канікул для російських військових. Незалежна російська медіаорганізація "Медіазона" повідомляє, що з жовтня 2022 року було оформлено 411 тисяч кредитних канікул за іпотечними кредитами та особистими позиками", — зауважили у британській розвідці.
У міноборони Великої Британії додають, що фінансові стимули Москви для призовників на військову службу майже напевно спрямовані на забезпечення достатнього поповнення окупаційної армії, яка зазнає суттєвих втрат. Окрім цього, військові втрати росіян постійно зростають та наразі становлять понад 760 тисяч убитих і поранених за час повномасштабної російсько-української війни. У середньому за минулий місяць вони становили 1523 солдати на день.
"Стимули також майже напевно спрямовані на зниження ймовірності того, що Росії доведеться проводити подальші мобілізації, які, на думку російського керівництва, завдають шкоди суспільній підтримці війни та підвищують ризик подальшої згубної великомасштабної еміграції", — наголосили у британській розвідці.
Зазначається, що списання платежів за кредитами, ймовірно, збільшить фінансовий тиск на банки РФ у 2025 році на додачу до тиску з боку високих відсоткових ставок і санкцій. Це майже напевно знизить стійкість банківського сектору до реагування на потенційний економічний шок.
Нагадаємо, раніше у британській розвідці повідомляли, що зменшення кількості нальотів дронів рашистів у грудні пов’язане з хмарною погодою. Взагалі ж, якщо не вплинути на виробництво та пускові майданчики, то Росія зможе запускати по Україні до 1 500 безпілотників на місяць.