Розікрали понад 8 млрд грн: шестеро колишніх посадовців "ПриватБанку" підуть під суд

Перед судом постануть шість колишніх посадових осіб "ПриватБанку", яких обвинувачують у розкраданні грошей фінустанови. У результаті банку завдали збитків на суму близько 8,2 мільярда гривень.

Про це повідомила прес-служба НАБУ.

Як йдеться у матеріалах справи, у грудні 2016 року, напередодні націоналізації, екс-голова правління банку розпорядився перерахувати кошти з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам.

"Крім того, ексголова правління банку, його перший заступник та два керівники департаментів у грудні 2016 року за день до визнання "ПриватБанку" неплатоспроможним на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку близько 223 мільйони гривень на користь пов’язаних з банком компаній", — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці зазначають, що зловмисники кошти перерахували декількома траншами на дві різні компанії. 85,2 мільйона гривень — на рахунок однієї пов'язаної з учасниками схеми компанії, а 136,8 мільйона гривень — на користь іншої. Ці кошти учасники схеми згодом вивели за кордон для легалізації. Загальний обсяг матеріалів по всіх епізодах наразі перевищує 2500 томів, а справа є однією з наймасштабніших в історії антикорупційних органів.

Викриті факти корупційної діяльності у банку, наголошують у НАБУ, не є вичерпними: в низці епізодів тривають розслідування через схеми виведення понад 130 мільярдів гривень із банку, що стало однією з підстав його націоналізації.

Серед обвинувачених:

  • екс-голова правління ПАТ КБ "ПриватБанк" (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1,2 ст. 366 КК України);
  • колишній перший заступник голови правління ПАТ КБ "ПриватБанк" (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);
  • ексзаступник голови правління ПАТ КБ "ПриватБанк" (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України);
  • колишня керівниця департаменту фінансового менеджменту ПАТ КБ "ПриватБанк" (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);
  • колишня керівниця департаменту підтримки міжбанківських операцій ПАТ КБ "ПриватБанк" (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України);
  • керівниця департаменту операційного напрямку АТ КБ "ПриватБанк" (ч. 5 ст. 191, ч.3 ст. 209 КК України).

Справи "Приватбанку"

Наприкінці 2016 року уряд ухвалив рішення про націоналізацію "ПриватБанку", після чого фінустанову докапіталізували на суму в понад 155 мільярда гривень. Раніше Міністерство юстиції США звинуватило Ігоря Коломойського у розкраданні мільярдів доларів з "ПриватБанку", які він потім нібито "відмивав" через компанії у США та світі. Натомість сам олігарх заперечив звинувачення та зазначив, що всі інвестиції "робив з власних коштів".

Загалом, в українських та іноземних судах розглядалося понад 240 проваджень щодо націоналізації "ПриватБанку". Зокрема, у лондонському суді триває процес за позовом "ПриватБанку" до колишніх власників фінустанови Коломойського та Боголюбова й афілійованих до них компаній. Банк вимагає відшкодування у зв’язку зі схемами, які мають усі ознаки шахрайства і відмивання коштів та які, як вважає банк, було реалізовано його колишніми власниками.

Раніше стало відомо, що аеропорт Дніпра позбавився монополії бізнесмена Ігоря Коломойського. Мер Дніпра Борис Філатов повідомив про виграний суд проти українського олігарха.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 06.09.2023 17:50