1 168 день війни
Особовий склад
959 500
Танки
10 766
Артилерія
27 431
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 155
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
35 142
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Science Alert: Цієї ночі настане пік метеорного дощу Ета-Аквариди (фото)
Фото: Pixabay.com

Science Alert: Цієї ночі настане пік метеорного дощу Ета-Аквариди (фото)

Метеорний дощ Ета-Аквариди вже найближчим часом досягне піка. З 5 на 6 травня в небі над південними тропіками випадатиме найбільший космічний пил за весь час щорічної події, що сяятиме світлом, згоряючи при вході в атмосферу.

Про це повідомляє Science Alert. 

"Сама злива продовжиться до кінця травня, але не в такій рясній кількості. Зараз дійсно найкращий час, щоб вийти та подивитися", — йдеться у повідомленні. 

Як зазначають фахівці, Землю часто засипають метеоритні дощі — це одне з найкращих видовищ у нічному небі. Вони є результатом проходження нашої планети через хмару сміття, залишену астероїдом або кометою, коли вона рухається своїм шляхом навколо Сонця.

Метеорний дощ Ета-Аквариди вже найближчим часом досягне піка

"Шматки цього кометного або астероїдного сміття, що залишилося, врізаються в атмосферу Землі, згоряючи при падінні, створюючи світний слід, який можна побачити неозброєним оком. І оскільки ці сліди залишаються навколо Сонця на орбітальному шляху Землі, метеорні потоки, що вони створюють, відбуваються щороку", — пише видання. 

Ета-Аквариди — це уламки комети 1P/Halley, або комети Галлея, яка з'являється кожні 76 років. Її радіант, або місце на небі, звідки, як здається, падають метеори, знаходиться недалеко від сузір'я Водолія. 

Метеорний дощ Ета-Аквариди вже найближчим часом досягне піка

Це означає, що потік буде особливо активним у Південній півкулі: за годину можна буде спостерігати до 50–60 метеорів. У Північній півкулі також можуть бути видно метеори, хоча, ймовірно, їх буде значно менше — до 30 метеорів на годину перед світанком. 

На межі активності метеорного дощу Місяць буде повним на 64 відсотки, але це не створить проблем для видимості метеорів: він зайде задовго до сходу радіанта.

Нагадаємо, 14 березня, у Києві зафіксували рідкісне природне явище. Йдеться про повне місячне затемнення — "Кривавий Місяць".

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама