Метеорний дощ Ета-Аквариди вже найближчим часом досягне піка. З 5 на 6 травня в небі над південними тропіками випадатиме найбільший космічний пил за весь час щорічної події, що сяятиме світлом, згоряючи при вході в атмосферу.
Про це повідомляє Science Alert.
"Сама злива продовжиться до кінця травня, але не в такій рясній кількості. Зараз дійсно найкращий час, щоб вийти та подивитися", — йдеться у повідомленні.
Як зазначають фахівці, Землю часто засипають метеоритні дощі — це одне з найкращих видовищ у нічному небі. Вони є результатом проходження нашої планети через хмару сміття, залишену астероїдом або кометою, коли вона рухається своїм шляхом навколо Сонця.
"Шматки цього кометного або астероїдного сміття, що залишилося, врізаються в атмосферу Землі, згоряючи при падінні, створюючи світний слід, який можна побачити неозброєним оком. І оскільки ці сліди залишаються навколо Сонця на орбітальному шляху Землі, метеорні потоки, що вони створюють, відбуваються щороку", — пише видання.
Ета-Аквариди — це уламки комети 1P/Halley, або комети Галлея, яка з'являється кожні 76 років. Її радіант, або місце на небі, звідки, як здається, падають метеори, знаходиться недалеко від сузір'я Водолія.
Це означає, що потік буде особливо активним у Південній півкулі: за годину можна буде спостерігати до 50–60 метеорів. У Північній півкулі також можуть бути видно метеори, хоча, ймовірно, їх буде значно менше — до 30 метеорів на годину перед світанком.
На межі активності метеорного дощу Місяць буде повним на 64 відсотки, але це не створить проблем для видимості метеорів: він зайде задовго до сходу радіанта.
Нагадаємо, 14 березня, у Києві зафіксували рідкісне природне явище. Йдеться про повне місячне затемнення — "Кривавий Місяць".