Канцлер Німеччини Олаф Шольц прокоментував можливу передачу Україні крилатих ракет Taurus. Він досі не визначився, чи варто передавати Збройним силам України далекобійні ракети.
Про це повідомляє Tagesschau.
Шольц заявив, що не хоче, щоб його квапили з цим питанням. За його словами, наразі розглядається питання про технічне обмеження дальності польоту ракет. Шольц відкидає звинувачення в нерішучості.
"Як і в минулому, ми завжди будемо дуже ретельно перевіряти кожне рішення, що працює, що має сенс, яким може бути наш внесок. Більшість громадян вважають правильним, що не на кожну вимогу про постачання відразу дається відповідь "так", — сказав канцлер Німеччини.
Україна офіційно запросила у Німеччини цей тип далекобійних ракет, однак там відхилили запит. Водночас ЗМІ повідомляли, що країна все ж може передати цей тип зброї, однак намагаються унеможливити удари Збройних сил України по території Росії.
Тим часом у Бундестазі продовжують критикувати Шольца через відмову надати Україні далекобійні ракети. Так, голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман наголосила днями, що ракети Україні "потрібні терміново", а Шольц і його канцелярія "намагаються не дати цій темі старт".
Авіаційна крилата ракета Taurus KEPD 350 великої дальності призначена для високоточного ураження захищених цілей противника на дальності до 500 км. Ракета важить 1 400 кг, її довжина — п'ять метрів.
Фото: ipress.ua
Базова модель ракети Taurus оснащена тандемною бетонобійною бойовою частиною типу MEPHISTO. Лідируючий заряд бойової частини — кумулятивний, основний заряд — фугасний, він розміщений у високоміцному корпусі, форма якого оптимізована для пробивання бетону та важких порід ґрунту. Вага фугасного заряду разом з корпусом становить 400 кілограмів, загальна вага бойової частини — 480 кілограмів. Система підриву бойової частини може програмуватися на повітряний чи підземний підрив. У разі повітряного підриву обидва заряди підриваються одночасно.
Нагадаємо, 9 серпня Німеччина передала новий пакет військової допомоги Україні. До нього увійшли два зенітно-ракетних комплекси Patriot та розвідувальні дрони.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими