Україна у найближчі місяці може отримати від союзників з Німеччини далекобійні ракети Taurus. Канцлер Олаф Шольц виступив з ініціативою їх модифікації.
Про це повідомляє Spiegel із посиланням на власні джерела.
Німецьке видання наголошує, що наразі тривають засекречені переговори з представниками оборонної промисловості щодо даного питання, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче внести технічні модифікації в ракети, щоб унеможливити удари Києвом по російській території. Це не стосується окупованого РФ Криму.
За даними видання, очільник німецького уряду "дуже стурбований" ескалацією війни, тоді як канцелярія міністра оборони Бориса Пісторіуса звернулася до виробника Taurus з проханням інтегрувати в ракети відповідне обмеження для програмування цілей.
Також Spiegel повідомляє, що Шольц не схвалить постачання ракет, поки не переконається в їхній технічній модифікації. У промислових колах обговорювали, що таке обмеження системи цілком можливе, але займе кілька тижнів.
Згідно з інформацією джерел, якщо раніше канцлер ФРН був готовий надати Taurus лише за умови, що США передадуть Києву свої далекобійні ракети ATACMS, то наразі ця умова вже не відіграє ключової ролі.
Авіаційна крилата ракета Taurus KEPD 350 великої дальності призначена для високоточного ураження захищених цілей противника на дальності до 500 км. Ракета важить 1 400 кг, її довжина — п'ять метрів.
Базова модель ракети Taurus оснащена тандемною бетонобійною бойовою частиною типу MEPHISTO. Лідируючий заряд бойової частини — кумулятивний, основний заряд — фугасний, він розміщений у високоміцному корпусі, форма якого оптимізована для пробивання бетону та важких порід ґрунту. Вага фугасного заряду разом з корпусом становить 400 кг, загальна вага бойової частини — 480 кг. Система підриву бойової частини може програмуватися на повітряний чи підземний підрив. У разі повітряного підриву обидва заряди підриваються одночасно.
Нагадаємо, 7 серпня ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні далекобійних ракет Taurus, які мають можливість атакувати позиції російських збройних сил далеко за лінією фронту.
Зауважимо, 9 серпня Німеччина передала новий пакет військової допомоги Україні. До нього увійшли два зенітно-ракетних комплекси Patriot та розвідувальні дрони.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими