Перший місяць 2025 року у світі став найтеплішим за всю історію спостережень. Середня температура січня була на 1,75°C вища, ніж зазвичай.
Про це заявили фахівці Служби зі змін клімату Copernicus (C3S) Європейського Союзу, пише Reuters.
За словами вчених, січень продовжив серію надзвичайної спеки, під час якої 18 з останніх 19 місяців спостерігали середню глобальну температуру більш ніж на 1,5°C вище доіндустріального періоду.
Це сталося попри те, що світ змінив модель потепління Ель-Ніньо, завдяки якій 2024 рік став найтеплішим у світі за всю історію спостережень, і повернувся до більш прохолодної моделі Ла-Нінья, яка передбачає охолодження екваторіальних вод Тихого океану та може стримувати глобальну температуру.
"Той факт, що ми все ще бачимо рекордні температури поза впливом Ель-Ніньо, трохи дивує", — сказала стратегічний керівник Європейського центру середньострокових прогнозів погоди Саманта Берджесс.
Середня глобальна температура січня була на 1,75°C вищою, ніж у доіндустріальний час. За словами вчених, головним рушійним фактором зміни клімату є викиди парникових газів, що затримують тепло.
"Безперечно, найбільшим фактором, що сприяє потеплінню нашого клімату, є спалювання викопного палива", — заявила керівник.
За температурою поверхні океану січень став другим найтеплішим в історії спостережень після рекордного січня 2024 року.
Вчені з Berkeley Earth і Метеорологічного бюро Великобританії очікують, що 2025 рік стане третім найтеплішим роком за всю історію спостережень.
Нагадаємо, за даними метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, середньомісячна температура повітря у січні в Києві повторила рекордне значення 2007 року і склала 2,1°C, що на 5,3°C вище за кліматичну норму. За останні шість днів місяця було встановлено 11 температурних рекордів.