Зібрати дитину у перший клас у 2024 році — одне з найважливіших завдань батьків. Мами і тата намагаються усе найкраще дати своїм дітям, а тому, щоб першачок був максимально готовий до здобуття нових знань, важливо до вибору багатьох речей підійти відповідально.
Як показує багаторічна практика, більшу частину витрат під час зборів у перший клас становить шкільний одяг та ранець. Ми ж вирішили детально розібратися, скільки коштує найважливіше для навчання першачків. Усі ціни є приблизними та варіюються залежно від торгової точки та брендів. Вартість товарів узята з каталогів відомих маркетплейсів.
Насамперед потрібно придбати ранець. Його ціна коливається від 1500 до 3500 гривень. Також необхідною буде сумка для спортивної форми та змінного взуття. Її можна купити за ціною від 150 до 500 гривень. На канцелярію (зошити, ручки, олівці, фломастери тощо) доведеться витратити до 2000 гривень. Не обов’язково купувати усе — можна на перший час обмежитися лише найнеобхіднішими товарами, а згодом придбати потрібне. Тоді сума буде значно меншою.
Навчальне приладдя:
З цього списку може знадобитися не все, адже щось уже може бути в дитини, а дещо можуть видавати у школі. Не варто купувати одразу усе. Практичніше докупити потрібне вже під час навчального року.
Фото: Pixabay
Одяг:
Варто зауважити, що це середня вартість товарів. Якщо обирати магазини з низькими цінами, або ж пошукати акції та розпродажі — одяг для дитини можна придбати значно дешевше та зекономити кілька тисяч гривень.
Додатково:
Отже, за попередніми підрахунками, зібрати дитину в перший клас коштує близько 13 577 гривень.
Варто зазначити, що залежно від регіону або місця придбання канцелярського приладдя та одягу його вартість може суттєво відрізнятися. До того ж список може змінюватися від вимог школи, а також від конкретних потреб дитини.
Нагадаємо, раніше директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Богдан Бєлов інформував, що навчання у школах України запланували розпочати 2 вересня, однак відбуватиметься воно по-новому: осінні канікули скасують, а також введуть шестиденку. Таким чином хочуть якомога більше навчального плану викласти у період року, коли світловий день довший.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими