Фото: Pixabay

Скільки ще триватиме спека в Україні: прогноз синоптика

Цьогоріч липень в Україні може стати рекордно теплим за весь період спостережень. Відчутного зниження температури незабаром не відбудеться.

Про це повідомив кандидат географічних наук, метеоролог Ігор Кібальчич, передає meteoprog.com.

Згідно з прогнозами,  до кінця другої декади липня помітного зниження температури повітря не передбачається. Ба більше, з 15 по 19 липня навпаки спека посилиться і пошириться на північні та частково західні регіони України.

"У цей період максимальні денні показники становитимуть +33…+38°C, у південних та центральних областях місцями +40…+42°C. Середньодобова температура, відповідно, може досягати і перевищувати +30°C, що на 6-11°C вище за кліматичну норму", — зазначив експерт.

Як наголосив фахівець, посиленню спеки сприятиме одночасно кілька факторів, серед них:

  • низька відносна вологість повітря;
  • малохмарне небо;
  • місцеві фізико-географічні особливості;
  • синоптичні процеси з південного заходу.

"Виходить, що до місцевих факторів додасться також нова порція африканського повітря і на тлі висотного субтропічного гребеня призведе до рекордних температур у більшості областей. Нагадаємо, що абсолютний температурний максимум для всієї України (тобто найвища зафіксована температура) становить +42°C, що був встановлений у Луганську, у серпні 2010 року. Тому протягом найближчого тижня є всі шанси повторення або навіть перекриття цього рекорду", — йдеться у повідомленні.

Натомість вже з 20 липня можна очікувати поступової зміни синоптичних умов. Зокрема, через перебудову атмосферних процесів на більш зональний характер та відновлення так званого "західного перенесення" повітряних мас, в Україну почне надходити свіжіше та прохолодніше повітря з районів центральної та північно-західної Європи. Так, починаючи із західних та північних областей, аномальна спека відступить на схід і на початку третьої декади місяця залишить територію України.

"На зміну африканському повітрю до нас надійде помірна повітряна маса, тому середньодобова температура наблизиться до норми для цієї пори року. Разом із похолоданням прийдуть також і довгоочікувані опади, які мають помітно покращити ситуацію із посухою та знизити рівень пожежної небезпеки", — резюмував метеоролог.

Нагадаємо, що у Києві 11 липня зафіксували одразу три температурні рекорди. Зокрема, в українській столиці максимальна температура повітря досягла +34,2°С, що на 0,5°С вище попереднього рекордного показника 1885 року. За даними метеорологів, мінімальна температура повітря у столиці не опустилася нижче 21,7°С. Попереднє рекордне значення 1938 року перевищено на 0,3°С. Також середньодобова температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для цієї дати й склала 28,1°С, що перевищило попередній рекордний показник 1922 року на 0,5°С, а кліматичну норму — на 7,2°С.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 13.07.2024 21:34