У суботу, 21 грудня, настане День зимового сонцестояння, якому передувала найдовша ніч у році. Вона тривала аж 16 годин.
TrueUA розповідає про прикмети, головні заборони та традиції цього магічного дня.
Зимове сонцестояння відбувається через нахил земної осі під кутом близько 23,5 градуса відносно Сонця. Земля обертається не по прямій осі, а перебуває у "нахиленому" стані. Цей нахил зумовлює нерівномірний розподіл сонячного світла між Північною та Південною півкулями.
У 2024 році зимове сонцестояння відбудеться 21 грудня об 11:20 за київським часом. Світловий день триватиме вісім годин.
Після зимового сонцестояння дні поступово стають довшими. Проте Сонце все ще не підіймається високо над горизонтом. Також цей день — це початок астрономічної зими в Україні.
Наші предки вірили, що День зимового сонцестояння має магічну силу, а тому варто дотримуватися певних заборон. Зокрема, у цей день не можна сваритися, лаятися та лихословити. Також не можна допускати до себе будь-які негативні думки. Потрібно відганяти всі погані емоції та налаштовуватись на позитив.
У цей день також не можна викидати їжу й шкодити природі. До того ж заборонено грати з вогнем та ігнорувати правила поведінки й безпеки, адже можна накликати гнів сонячної стихії.
Нагадаємо, декілька днів тому на Сонці зафіксували величезний корональний викид маси, який рухався на величезній швидкості. Сталося одразу три потужні спалахи, проте всі вони були спрямовані у протилежний бік від Землі.