США передадуть Україні нові ракети наземного базування з боєголовкою, що наводиться за допомогою GPS сигналу. Нові боєприпаси стануть частиною чергового пакету військової допомоги, про який буде оголошено 3 лютого Білим домом і Пентагоном.
Про це повідомляє Bloomberg.
Нова гібридна ракета великої дальності виробництва компанії Boeing Co. поєднує в собі бомбу малого діаметра, керовану за допомогою супутників GPS та армійську ракету, яка вже є на озброєнні Збройних сил України.
Фінансування високоточних ракет буде здійснюватися коштом $1,75 млрд в рамках Ініціативи з надання допомоги Україні в галузі безпеки, про яку, як очікується, буде оголошено в п'ятницю. За словами одного з чиновників, на початковому етапі на це буде виділено не більше $200 млн.
Варто зауважити, що за словами представника галузі, перші поставки займуть близько дев'яти місяців після того, як буде укладений контракт.
У п'ятницю також буде оголошено про виділення додаткових $475 млн в рамках повноважень президента США на вилучення зброї з запасів Міноборони. Зокрема, йдеться про додаткові протипіхотні міни Claymore, зимові парки, 155-мм снаряди Excalibur з GPS-наведенням, обладнання для підтримки ракет Patriot і наплічні ракетні пускові установки Mk 153. Обладнання, яке вилучається з запасів Пентагону, як правило, постачається значно швидше.
Нова боєголовка ракети Boeing тричі випробовувалася з 2015 року у партнерстві зі шведською компанією Saab AB. За словами представника галузі, знайомого з результатами випробувань, вона пролетіла 130 кілометрів і вразила ціль в межах 102 сантиметрів від її GPS-цілі. Це приблизно вдвічі перевищує дальність нинішніх ракет, що випускаються з пускових установок HIMARS.
Нова зброя Boeing-Saab розроблена таким чином, що після запуску з установки Himars бомба відокремлюється від ракети в польоті, випускає мінікрила і летить до цілі, визначеної за допомогою GPS.
Нагадаємо, США можуть найближчим часом оголосити про чергову військову допомогу для України. Новий пакет військової допомоги від США вперше міститиме снаряди GLSDB з дальністю до 150 км. Ракети поставлятимуть через Ініціативу сприяння безпеці України (USAI).