Справа щодо постачання неякісного військового одягу для потреб Збройних сил України на понад один мільярд гривень була передана до суду ще у січні цього року, однак процес її розгляду досі майже не зрушив з місця.
Напередодні, 5 травня, суддя Соломʼянського райсуду Києва Максим Вишняк намагався провести чергове підготовче засідання у справі Ігоря (батька) та Романа (сина) Гринкевичів, а також дотичних до них бізнесменів, однак так і не зміг перейти до наступного етапу — розгляду обвинувального акту по суті.
Як повідомляють наші джерела у правоохоронних органах, засідання перенесли вже втретє — на 3 червня. Причиною цього, кажуть поінформовані особи, є свідоме затягування процесу на підготовчих засіданнях стороною захисту.
Згідно зі статтею обвинувачення (створення, керівництво злочинною організацією, а також участь у ній, шахрайство в особливо великих розмірах та легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ст. 255, ст. 190, ст. 209 КК України)), їм загрожує до 15 років в’язниці. Однак вже найближчим часом підозрювані можуть вийти з СІЗО, адже суд знизив їм розмір застави:
Джерела у правоохоронних органах кажуть, що затягування судового розгляду та зменшення застави фігурантам справи може свідчити про сприяння їм у кримінальному процесі, а також допомогу опинитися на волі.
Гринкевичу-батьку запобіжний захід не переглядали, адже він перебуває під вартою з можливістю внесення застави у розмірі понад 218 гривень в іншому кримінальному провадженні.
Львівський забудовник, бізнесмен Ігор Гринкевич фігурує у двох справах. Перша стосується епізоду, коли він нібито хотів дати хабар одному з керівників ДБР у 500 тисяч доларів. Суд відправив його під варту з альтернативою у вигляді застави в розмірі понад 420 мільйонів гривень. У цій справі відносно львівського бізнесмена до суду направлено обвинувальний акт.
У другій — йдеться про створення злочинної організації для протиправного заволодіння бюджетними коштами й завданні збитків державі на понад мільярд гривень. Зокрема, підконтрольні йому компанії уклали у 2023 році договори з Міноборони на постачання військового одягу на суму понад 1,8 мільярда гривень. Протягом 2023 року за зазначеними договорами Міноборони отримало одягу на суму майже 1,2 мільярда гривень.
Проте поставлений товар, згідно з висновками експертиз, не відповідав технічним вимогам договорів через свою низьку якість та не міг використовуватися за своїм цільовим призначенням. Через це збитки держави склали 1 мільярд 167 мільйонів гривень. До того ж до незаконних оборудок Гринкевич долучив і свого сина Романа.
У січні 2023 року Державне бюро розслідувань затримало Гринкевича-старшого та його поплічників, а суд помістив їх під варту.
Романа Гринкевича спершу оголосили у міжнародний розшук, але у у січні 2025 року ДБР затримало його в Одесі — тоді він намагався виїхати за кордон. На тлі корупційного скандалу наречена Романа — художниця Соня Морозюк — заявила, що йде від нього.
Міністерство оборони України 17 січня 2024 року розірвало останній контракт із Гринкевичем.
У лютому 2024 року Державне бюро розслідувань заявило, що на нерухоме майно та транспортні засоби львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, а також на майно членів його родини накладено арешт.
Нагадаємо, раніше політичний аналітик Олександр Кочетков повідомляв, що місце Гринкевичів на тендерах Міноборони зайняли три фірми, яким переплатили понад 1,2 мільярда гривень. Зокрема, за його словами, з початку 2024 року основними постачальниками одягу для потреб Міністерства оборони стали три структури — ТОВ "МІК", ТОВ "ОЛТЕКС" та група компаній "ТК-Груп". Вони фактично монополізували 100% закупівель, хоча постачають продукцію неналежної якості.