Печерський суд Києва 23 грудня продовжив Роману Гринкевичу, якого підозрюють у постачанні неякісного одягу для української армії, тримання під вартою до 21 січня 2025 року. Також фігуранту гучної справи зменшено розмір застави до 302 мільйонів гривень.
Про це повідомив адвокат підозрюваного, пише "Суспільне".
Видання нагадує, що 26 листопада Шевченківський суд Києва продовжив тримання під вартою до 24 січня батьку Романа Гринкевича — Ігорю і визначив йому заставу у розмірі 298 258 тисяч гривень.
Ще 21 жовтня в ДБР повідомили про завершення досудового розслідування щодо львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича та членів злочинної організації, включно з його сином Романом, які поставили неякісний військовий одяг для потреб ЗСУ на понад один мільярд гривень.
Львівський бізнесмен Ігор Гринкевич завдав збитків державі на понад мільярд гривень. Зокрема, підконтрольні йому компанії уклали у 2023 році договори з Міноборони на постачання військового одягу на суму понад 1,8 мільярда гривень. Протягом 2023 року за зазначеними договорами Міноборони отримало одягу на суму майже 1,2 мільярда гривень.
Проте поставлений товар, згідно з висновками експертиз, не відповідав технічним вимогам договорів через свою низьку якість та не міг використовуватися за своїм цільовим призначенням. Через це збитки держави склали 1 мільярд 167 мільйонів гривень.
До того ж до незаконних оборудок Гринкевич долучив і свого сина Романа. У січні 2023 року ДБР затримало бізнесменів та оголосило їм про підозри. Фігурантам було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Одного з фігурантів, а саме Романа Гринкевича, оголошено в міжнародний розшук.
"Організатор оборудки та його поплічники обвинувачуються у створенні, керівництві злочинною організацією, а також участь у ній, шахрайстві в особливо великих розмірах та легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ст. 255, ст. 190, ст. 209 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років", — зауважили у ДБР.
Крім того, Ігоря Гринкевича судитимуть ще й за те, що пропонував 500 тисяч доларів одному із керівників Головного слідчого управління ДБР за сприяння у поверненні вилученого майна, а також закриття кримінального провадження відносно підконтрольних йому компаній.
Нагадаємо, у лютому 2024 року Державне бюро розслідувань заявило, що на нерухоме майно та транспортні засоби львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, а також на майно членів його родини накладено арешт.