Фото: armyinform.com.ua

Суд залишив під вартою екс-заступника глави Міноборони Шаповалова, але зменшив розмір застави

У понеділок, 9 жовтня, Шевченківський районний суд залишив під вартою до 1 листопада із можливістю внесення застави у розмірі 50 мільйонів гривень колишнього заступника міністра оборони В'ячеслава Шаповалова.

Про це повідомляє "Суспільне".

Зокрема, Шаповалова підозрюють у закупівлі спорядження для ЗСУ за кордоном без включення до контрактів пункту про відповідність українським стандартам якості.

У ході засідання прокурор наполягав на продовженні тримання під вартою або ж альтернативу в заставі у розмірі 97 мільйонів гривень.

"Під час проходження служби Шаповалов з директором державних закупівель паном Хмельницьким уклали договір у 2022 році з країною нерезидентом. Закупили бронежилети, але там відсутні технічні умови й перевірка їх контролю якості. Після закупівель бронежилети мають перевірятись для використання ЗСУ. В договорах мають бути технічні умови, вони уклали договори без погодження декількох департаментів. Шаповалов підписав рішення щодо попередньої 100% оплати за договорами. Коли товари надійшли та поступили до військових частин, їх мали роздати військовим. Але було встановлено, що бронежилети неякісні й прострілюються. Це підтверджується допитом свідків", — сказав правоохоронець.

Прокурор також зазначив, що Шаповалов "може переховуватись від органів слідства й залишити територію України", адже він колишній посадовець і "набув соціальних зв'язків". Своєю чергою Шаповалов розповів, що написав заяву на звільнення "за європейськими стандартами" і на момент затримання вже не працював. Він назвав підозру безпідставною, стверджуючи, що "там немає доказів".

"Я не буду довго говорити, стаття 114 перешкоджання ЗСУ в особливий період. Не можна перешкоджати тій дільності, яка не здійснюється. Ми поставляли 15-20 тонн засобів, вони не можуть їздити по всій Європі. Хаб був у Польщі, в Жешуві. І звідти частково, по партіях доставляли товари в Україні. Всі забули, який час був тоді, це були складні обставини, в яких ми працювали. На початок війни в нас було 0 бронежилетів і касок. Якщо ви кажете, що я буду переховуватись, то я б міг це робити ще до початку війни. Я не маю бажання і можливості. Які свідки, на кого впливати? Ви кажете, свідок Хмельницький, він у СІЗО", — підкреслив Шаповалов.

Сторона захисту наполягала відпустити Шаповалова з-під варти. Окрім цього, адвокати заявили, що у підозрюваного немає коштів, аби заплатити 50 мільйонів застави, оскільки в рік сума його доходів складає 375 тисяч гривень.

Скандал із закупівлями для ЗСУ

У січні журналісти опублікували інформацію, яка свідчить про нібито фінансові махінації Міноборони. Зокрема, ЗМІ повідомили, що міністерство начебто закладає на продукти для військових удвічі більшу ціну, ніж вона є насправді. У відомстві назвали це маніпуляцією та повідомили, що готують матеріали до Служби безпеки України "з метою проведення розслідування щодо поширення завідомо неправдивих відомостей, які заподіюють шкоду інтересам оборони в особливий період".

Сам Олексій Резніков заявив, що оприлюднена в ЗМІ інформація про зловживання під час закупівель харчування для війська є маніпуляцією. Водночас у НАБУ повідомили, що почали відповідне кримінальне провадження ще до розголосу в ЗМІ. Також було звільнено заступника міністра оборони України В’ячеслава Шаповалова, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ.

Після цього Резніков повідомив про повернення громадського контролю над закупівлями Міноборони. Він пояснив, що система закупівель і контролю потребує змін.

Нагадаємо, 21 квітня працівники ДБР та НАБУ повідомили про нову підозру колишнім заступникам Міністра оборони України та т.в.о. Директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони України. Вони під час закупівлі продуктів для армії завдали збитків державі на мільйони гривень.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 09.10.2023 19:35