Фото: "Голос України"

Світові ціни на пшеницю різко злетіли після нічного обстрілу Одещини, — Bloomberg

Ціни на пшеницю та кукурудзу на світових ринках стрімко піднялися угору. Причина — пошкодження портової споруди в Одеській області унаслідок нічного удару російського безпілотника.

Про це пише Bloomberg.

Так, ф'ючерси на пшеницю в Чикаго підскочили на 4,9%  до 6,84 долара за бушель. Кукурудза подорожчала на 3,2%.

Інфографіка: Bloomberg

Видання стверджує, що річка Дунай стає все більш важливим ринком експорту українського врожаю після нещодавнього виходу Росії з чорноморської "зернової угоди". 

"Російські безпілотники завдали удару по українському порту на річці Дунай, пошкодивши зерносховища. Урядові та промислові чиновники, обізнані з ситуацією, заявили, що атаки вразили Ізмаїл, один з найбільших річкових терміналів України поблизу кордону з Румунією", — пише Bloomberg.

Раніше Росія атакувала порти на Одещині та на річці Дунай, намагаючись перешкодити українському експорту. Минулого тижня вона обстріляла дунайський порт Рені, внаслідок чого пшениця різко подорожчала.

Україна продовжує вивчати альтернативні маршрути експорту зерна після того, як 17 липня Москва вийшла з угоди, яка дає змогу безпечне постачання через Чорне море. Румунія планує розширити один із ключових транзитних маршрутів для зерна з України.

Обстріл Одещини

У ніч на середу, 2 серпня, російські загарбники атакували ударними безпілотниками південь Одеської області. Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджено промислову інфраструктуру. Після ворожих ударів на об'єктах портової та промислової інфраструктури регіону виникли пожежі, пошкоджено елеватор.

Нагадаємо, протягом останніх тижнів під час обстрілів українського Півдня, переважно Одещини, Росія знищила 180 тисяч тонн зернових культур, 26 об'єктів портової інфраструктури та п'ять цивільних суден. Зокрема, ворог вивів із роботи значну частину експортної інфраструктури порту "Чорноморськ".

В американському Інституті вивчення війни вважають, що російські удари по Півдню України спрямовані на демонтаж портової інфраструктури. На думку аналітиків, такі дії є гарантією, що жодні "зернові угоди" ніколи не будуть відновлені.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 02.08.2023 16:26