1 157 день війни
Особовий склад
946 500
Танки
10 703
Артилерія
26 895
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 144
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
33 779
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
TikTok посилює боротьбу з дезінформацією: у чому причина
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

TikTok посилює боротьбу з дезінформацією: у чому причина

Китайський соцмедійний застосунок TikTok оголосив про нові заходи безпеки перед виборами президента у Румунії. Вони заплановані на 4 і 18 травня. 

Як повідомляє Euractiv, TikTok оголосив про створення виборчого центру у межах своїх зусиль із забезпечення безпеки президентських виборів, який очолить робоча група, до складу якої увійдуть експерти з кібербезпеки, обманних практик, дезінформації та чесності виборів.

"TikTok також заявив, що має намір співпрацювати з національними органами влади та організаціями з перевірки фактів перед виборами, щоб виявляти та повідомляти про онлайн-контент, який порушує правила спільноти", — зазначає видання.

Варто зауважити, що з грудня TikTok перебуває під посиленим контролем відповідно до закону ЄС про цифрові послуги (DSA) після рішення судової влади Румунії про скасування національних виборів. Відомо, що Єврокомісія окремо відкрила офіційне провадження, щоб оцінити, чи TikTok не зміг захистити чесність виборів, зокрема у зв’язку з його системами рекомендацій і політикою щодо політичної реклами та платного політичного контенту.

Вже у березні румунський координатор цифрових послуг (ARCOM) провів "стрес-тест", рекомендований DSA. Серед учасників були такі основні соціальні медіа-платформи, як TikTok, Meta та X, а також представники Європейської комісії та влади Румунії. Окрім цього, були запрошені представники громадянського суспільства та науковці. Під час тесту ARCOM оцінив, чи мають платформи адекватні гарантії для боротьби з дезінформацією та зниження ризиків, пов’язаних з маніпулюванням інформацією. Втім, результати тесту не є загальнодоступними.

У межах своїх зусиль TikTok також оголосив, що запускає "кампанію медіаграмотності" у співпраці з румунськими засобами масової інформації. Кампанія була спрямована на навчання користувачів напередодні виборів, дозволяючи румунським користувачам переглядати навчальні відео в додатку, розроблені, щоб допомогти їм розпізнати та зрозуміти дезінформацію.

Нагадаємо, раніше видання The New York Times повідомляло, що компанія Amazon, яка є найбільшим у світі інтернет-рітейлером, подала заявку на купівлю соціальної мережі TikTok. Зазначається, що цього місяця закінчується термін, коли компанія повинна відокремитися від свого китайського власника. Якщо ж цього не станеться, додаток буде заблокованим у Сполучених Штатах Америки.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама