У 80 країнах, де живе половина населення світу, одностатеві відносини вважаються злочином

19 ЧЕРВНЯ 2018 10:17

Експерт ООН закликав всі країни світу покінчити з насильством і дискримінацією по відношенню до представників спільноти ЛГБТ, зазначивши, що сьогодні понад три мільярди чоловік живуть в країнах, в яких існують закони, що криміналізують одностатеві або інші нетрадиційні сексуальні відносини.  

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.  

«Щодня мільйони лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів піддаються немислимим наругам на ґрунті того, кого вони люблять і до кого живлять пристрасть», - заявив Незалежний експерт з питання про захист від насильства і дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності Віктор Мадригал-Борлос, виступаючи на сесії Ради ООН з прав людини, яка сьогодні стартувала в Женеві.  

Віктор Мадригал-Борлос зазначив, що представники сексуальних меншин, як і раніше стикаються з глибоко вкоріненими стигмою та забобонами, які підживлюються дискримінаційними нормативними актами. У багатьох країнах лесбіянки, геї, бісексуали і трансгендери стають жертвами тортур і зазнають знущань.  

До 1990 року навіть на міжнародному рівні гомосексуалістів визнавали психічно хворими людьми.  

В даний час в багатьох країнах одностатевим парам дозволено офіційно одружуватися, зокрема в Канаді, Сполучених Штатах Америки та ряді країн Європи і Латинської Америки.   

У 2017 році Нова Зеландія погодилася зняти судимість з осіб, засуджених за одностатевий зв'язок за колоніальним законодавством.   

Німеччина також пішла по шляху скасування винесених в період нацизму вироків за гомосексуалізм.  

За час існування Третього рейху було винесено приблизно 42 тисяч таких вироків. Сьогоднішні німецька влада навіть виплатила компенсації засудженим або їх рідним.  

Незалежний експерт сказав, що поки все ж жодна країна, жоден регіон в світі в повній мірі не покінчили з дискримінацією сексуальних меншин. Проблема полягає ще і в тому, що багато заперечують наявність цієї проблеми, що серйозно ускладнює зусилля щодо захисту представників ЛГБТ.  

На сьогоднішній день близько 80 країн мають закони або інші нормативні акти, що криміналізують  нетрадиційну сексуальну орієнтацію. На них припадає понад три мільярди чоловік, тобто майже половина населення світу.   

Правозахисник ООН підкреслив, що, відповідно до Загальної декларації, все люди мають рівні права, незалежно від сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності.  

Сьогодні ж, виступаючи на відкритті сесії Ради ООН, Верховний комісар ООН Зейд Раад Аль-Хусейн підкреслив, що, незважаючи на повідомлення про насильство і утиски щодо представників ЛГБТ спільноти в Росії, особливо в Чечні, російська влада офіційно відмовилися співпрацювати з експертом ООН по питанням сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

 

Суспільство, 19.06.2018 10:17