Підтримати проект
У Білорусі появилася перша тисяча «зелених чоловічків», це – т.зв. навчання «Захід 2017». Чого очікувати?
18 СЕРПНЯ 2017 11:04

Російська Федерація продовжує нарощувати свої військові потужності біля кордону, в тому числі загострювати ситуацію на Півночі нашої країни. Йдеться про спільні стратегічні навчання Збройних сил Росії та Білорусі «Захід-2017». 

Що це за навчання? Яка реальна ціль їх проведення? Що приховує РФ від загалу? Яку нову порцію «кремлівської правди» очікувати найближчим часом? та інші деталі проаналізували журналісти сайту TrueUA.

Що це за навчання?

За заявами воєнно-політичного керівництва Російської Федерації та Республіки Білорусь маневри «Захід-2017» плануються у вересні 2017 року. Вони переважно пройдуть на території Білорусі, відразу на 7 полігонах.

На стратегічні навчання, нібито, планують залучити війська загальною чисельністю, яка не буде перевищувати параметрів, що визначені Віденським документом 2011 року – тобто, не більше 13 тис. особового складу. Від РФ для участі в стратегічному навчанні планується залучення біля 3 тис. військовослужбовців та 280 од. техніки. Крім сухопутної складової угруповання залучатиметься авіація, в т.ч. 25 літальних апаратів з російської сторони.

У той же час, відомо, що для потреб міністерства оборони РФ відомство замовило 4162 залізничних вагони для перевезення військ та військових вантажів на територію РБ у 2017 році. І тут перша неточність, за розрахунками це набагато перевищує потреби в перевезенні заявленої на стратегічне навчання кількості особового складу і військової техніки).

Яка реальна ціль «Захід 2017» проведення?

Виходячи із матеріалів, які розміщуються користувачами соціальних мереж та відеохостингів, щодо переміщення військової техніки залізничним транспортом, а також руху колон військової техніки своїм ходом автомобільними шляхами на території РФ, випливає перша відповідь:

Реальна ціль навчань це – переміщення значно більшої кількості військової техніки та, ймовірно, аби в подальшому залишити її на території Білорусь.

Таку думку розділяють і представники  НАТО, а саме в інтерв'ю агентству Reuters  генерал-лейтенант Бен ХОДЖЕС заявив: «Є побоювання, що мова йде про «Троянського коня». У Росії кажуть, що це просто навчання, а потім всі сили будуть перекинуті в іншому напрямку».

З відео користувачів (на сторінках яких є описи до відео) чітко видно, яка техніка переміщується в регіонах РФ, для проведення навчань.

А на нижченаведеному відео окрім військової техніки видно, як РФ перевозить своїх військовослужбовців. Їх як худобу загнали в товарний вагон.

Дякуємо очевидцям за хороше відео дивіться з 30 с.

Що приховує РФ від загалу?

Як стало відомо TrueUA, опираючись на власні джерела, на Бубруйському летовищі, яке не використовується цивільною авіацією, розміщується більше 10 бойових літаків з розпізнавальними знаками РФ, обслуговуючий персонал та льотчики.

Невідомі військовослужбовці, озброєнні АК, несуть службу поблизу н.п. «Букча» (Білорусь), та інструктують громадян РБ про нерозголошення відомостей відносно збройних формувань, кількості військовослужбовців, маневрів та інших даних стосовно військової тематики, та переміщення військ на території РБ.

В тил РБ до 10 км від н.п. Глушкевичі військові не пускають до лісу місцеве населення. На даній ділянці спостерігалась колона військової техніки. А в м. Барановичі явно збільшилась кількість літаків-винищувачів з російськими прапорами. Про це повідомляють очевидці.

Також спостерігалась велика кількість (до 1000 осіб) військовослужбовців без розпізнавальних знаків.

Вам нічого не нагадує ситуація із «чоловічками» без розпізнавальних знаків????

Яку нову порцію «кремлівської правди» очікувати найближчим часом?

Як показує практика останніх років, від гібридної війни, яку проводить Росія, можна очікувати всього. Не хочемо нагнітати ситуацію, однак деякі факти для роздуму:

«Їх там нема, це самооборона Крима». 

Поява у Білорусі «чоловічків» без розпізнавальних знаків.

Не співпадіння заявок до реальної кількості переміщення в/техніки.

Окупація Польщі, у 1939 році, розпочалася з диверсії німців за Гітлерівським планом «Вайс», хоча раніше все було навпаки.

Варто зазначити, що відповідно до Воєнної доктрини України, затвердженою Указом Президента України від 24.09.2015 №555/2015, першою актуальною воєнною загрозою для України визначена «збройна агресія і порушення територіальної цілісності України (тимчасова окупація РФ АР Крим, м. Севастополя та військова агресія РФ в окремих районах Донецької і Луганської областей), нарощування військової потужності РФ в безпосередній близькості до державного кордону України…».

Зважаючи на викладені факти Сектору безпеки та оборони України варто вжити превентивних заходів задля ефективного реагування на можливі провокації під час цих навчань.

Події, 18.08.2017 11:04