Народному депутату Нестору Шуфричу, якого звинувачують у держзраді, загрожує 15 років за ґратами та втрата майна. Політик має у власності чимало активів, які можуть конфіскувати.
Про це повідомляє видання Forbes.
Зазначається, що у відкритих джерелах статки Шуфрича скромні. За даними аналітичної платформи YouControl, він є власником мисливського клубу та має 25% частку в неприбутковій компанії з роздрібної торгівлі авто ТОВ "Рейтинг". Водночас за даними декларації за 2020 рік, він увійшов до переліку депутатів, котрі задекларували найбільше готівки — 146,5 мільйонів гривень.
За оцінкою Forbes, зараз статки Шуфрича становлять мінімум 100 мільйонів доларів. Здебільшого — це готівка. Також йому належить 6,5% Київського річкового порту.
"У своїх розрахунках Forbes спирається на публічну інформацію. Головна відома угода Шуфрича — продаж 50% "Нафтогазвидобування" за 96 мільйонів доларів. Достеменно невідомо, як він розпорядився цими грошима. Вартість його задекларованої нерухомості (наприклад, два будинки у Козині на 700 та 330 квадратних метрів) суттєво менша за 96 мільйонів доларів, тому в інфографіці Forbes вказана саме готівка як основні статки", — вказують у виданні.
Інфографіка: Forbes
Крім того, у 2013-му Шуфрич посів 11-те місце у двадцятці найзаможніших народних обранців від Forbes зі статками в 273 мільйонів доларів, розмістившись між тодішніми колегами з "Партії регіонів" Вʼячеславом Богуслаєвим (281 мільйон доларів) і Миколою Рудьковським (261 мільйон доларів).
У 2015-2017 роках декларації Шуфрича рясніли мільйонами гривень доходу, десятками квартир і земельних ділянок, кількома будинками, авто, колекціями ікон, живопису, фарфору та зброї. У 2018-му він отримав статус найозброєнішого чиновника, задекларувавши 156 видів вогнепальної зброї. При цьому серед бізнес-активів нардеп вказував тільки свої частки у закарпатському виробнику соків "Вітал Плюс" (80%) та "Мисливському клубі "Кремінка" (100%).
У 2016 році журналісти "Радіо Свобода" з’ясували, що разом із екс-головою Держкомпідприємництва України Михайлом Бродським Шуфрич володіє часткою в компанії "Київський річковий порт", у власності якої будівля Київського річкового вокзалу на Поштовій площі в центрі Києва. Також ця компанія має ділянку під будівництво ЖК на острові Рибальський. За даними "Радіо Свобода", 25% компанії належало фірмі помічника Шуфрича — Віктора Сидорука. Прес-служба нардепа підтвердила цю інформацію.
У середині лютого 2022-го журналісти "Радіо Свобода" знайшли у власності родини Шуфрича земельні ділянки та маєток у селищі Сімеїз на південному березі тимчасово анексованого Криму, придбані у 2013 році.
Також у березні 2023-го журналісти BIHUS.Info виявили у власності політика щонайменше чотири маєтки у Конча-Заспі (щонайменше за 250 мільйонів гривень), шість квартир у центрі Києва, елітні апартаменти в Одесі на березі моря на 500 квадратних метрів та комплекс «"Конюшня Бутенко" під Києвом. Більшість майна записані на угорця з російськими звʼязками Дьордя Штофа, багаторічного помічника Шуфрича В’ячеслава Черепаню та ще кількох підставних осіб.
Співробітники Служби безпеки України затримали народного депутата Нестора Шуфрича у нього вдома у селі Козин Київської області. 15 вересня відбулося понад 50 обшуків у кримінальній справі Шуфрича. Під час обшуків виявили заборонену російську символіку та нагороди. Виявляється, він зберігав удома георгіївські стрічки, медалі та кітелі збройних сил Російської Федерації.
Також Служба безпеки України виявила документ зі схемою автономії для Донецької та Луганської областей. Він передбачає перейменування цих областей України у так звані "краї", широку автономію, проведення виборів, формування окремого уряду та парламенту. Під документом, який датований липнем 2014 року, стоять підписи позбавленого нині українського громадянства колишнього нардепа Віктора Медведчука та самого Шуфрича.
Нестор Шуфрич — український проросійський політик, народний депутат України від забороненої партії ОПЗЖ, голова Комітету ВРУ з питань свободи слова. Був членом Партії регіонів.
За інформацією журналіста Бутусова, Шуфрич є фігурантом справи російської шпигунської мережі, створеної співробітником ФСБ РФ та колишнім народним депутатом України Володимиром Сівковичем. Як відомо, у Верховну Раду України Нестор Шуфрич потрапив від проросійської партії ОПЗЖ, яка зараз перебуває під забороною.
Нагадаємо, Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань та Офісом Генпрокурора зібрала доказову базу про антиукраїнську діяльність чинного народного депутата Нестора Шуфрича. Йому повідомлено про підозру у державній зраді.
15 вересня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід нардепу Нестору Шуфричу. Йому призначили тримання під вартою на два місяці без внесення застави.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими