У Гаазі запрацював Міжнародний реєстр збитків. До нього уже надійшло понад 500 звернень громадян України, які постраждали від російської агресії.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 9 квітня.
"Ми принципово наполягаємо на тому, що за завдані втрати має заплатити агресор. Зробили до цього важливий крок — у Гаазі запрацював Міжнародний реєстр збитків як частина міжнародного Компенсаційного механізму", — заявив він.
За словами очільника уряду, лише за першу добу його роботи надійшло понад 500 звернень від жертв агресії Російської Федерації.
"Працюємо над створенням Компенсаційної комісії та Компенсаційного фонду, який має наповнюватися шляхом конфіскованих російських активів. Вітаємо ініціативи наших європейських партнерів щодо передачі Україні доходів, які згенеровані цими замороженими активами", — зазначив Шмигаль.
Прем'єр підкреслив, що у 2024 році такі прибутки можуть скласти сумарно п'ять-вісім мільярдів євро.
"Але це лише перший крок до відновлення справедливості. Принцип "Росія заплатить" має бути втілений в життя в повному обсязі", — підсумував Шмигаль.
Міжнародний реєстр збитків — це перша складова Глобального компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України ще у травні 2022 року разом з міжнародними партнерами. Компенсаційний механізм складається з Реєстру збитків, Компенсаційної комісії та Фонду.
На допомогу можуть претендувати:
Мешканці України, які постраждали від російської агресії, можуть подати заяву про відшкодування до Міжнародного реєстру збитків в застосунку "Дія".
Нагадаємо, що 22 березня в Києві відкрився Офіс реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими