Фото: сайт Верховної Ради

У Києві можна відвідати унікальну виставку писанок, яка була під окупацією (фото)

Мешканці Києва та гості міста до 1 травня поточного року мають можливість відвідати виставку врятованої частини унікальних писанок "Писанки. Відродження". Вона розташована біля Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Про це повідомили на сайті українського парламенту. До цього виставку презентували у Верховній Раді.

"Писанки. Відродження" були експонатами Всеукраїнського фестивалю писанок у Києві з 2016 року. 374 художники з усієї України розписували метрові полотна у формі яєць, представлених на Софіївській площі.

Добропарк

Фото: сайт Верховної Ради

До початку загарбницького вторгнення РФ в Україні писанки демонстрували у "Добропарку" у Макарівському районі на Київщині.

виставка писанок

Фото: сайт Верховної Ради

"У перші дні війни ворог нещадно завдав удару по "Добропарку". З-понад 800 арт-об’єктів вціліли лише 120", — зазначили у Верховній Раді.

писанки у Києві

Фото: сайт Верховної Ради

У що рашисти перетворили "Добропарк" на Київщині

Сучасний дендропарк під назвою "Добропарк" відкрився лише у квітні 2020 року в Макарівському районі під Києвом. Ось таким він був до приходу окупантів.

Добропарк

Фото: dobropark.com

Внаслідок більш ніж місячного терору Київщини окупанти майже повністю знищили ландшафтний парк. Як розповіли у керівництві "Добропарку", ворог зруйнував головний будинок, у якому розміщувалася Резиденція Доброчара й усі інші будівлі.

Добропарк після окупації

Фото: dobropark.com

Також вщент знищений весь транспорт та техніка. Навіть садові інструмент рашисти забрали з собою.

зруйнований Добропарк на Київщині

Фото: dobropark.com

Водночас, як зазначили представники "Добропарку", весь персонал, на щастя, живий.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про село Здвижівка, що розташоване у Бучанському районі під Бородянкою, яке провело 35 днів під російським терором. Тут загарбники створили величезний табір, де накопичували техніку та живу силу для наступу на Гостомель, Бучу, Ірпінь і штурму Києва.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 20.04.2023 01:18