У культурному комплексі Воєводської публічної бібліотеки Кракова проходить виставка "Покоління війни"

21 БЕРЕЗНЯ 2024 13:43

У Польщі у старовинному культурному комплексі Воєводської публічної бібліотеки Кракова з 20 лютого по 24 березня проходить художня виставка "Покоління війни", присвячена 10-й річниці війни та 2-й річниці повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну.

Цей унікальний проект зібрав арт-роботи митців різного віку — від дітей до літніх людей — з усіх куточків України, в тому числі з тимчасово окупованих росіянами територій. У своїх роботах художники відображають відчуття та світогляд українців, які вже два роки живуть під бомбами, але, попри тяжкі випробування, продовжують створювати прекрасне. Сублімація болі й горя в мистецтво — велика здатність людей трансформувати жах, породжений війною, у творчість, що своєю енергією підтримує спротив ворогу, віру в перемогу і саме життя.

У відкритті вернісажу взяли участь українські митці — автори робіт, краківський дипломатичний корпус, представники наукових й культурних кіл, громадських організацій та благодійних фундацій, які активно підтримують Україну та наших співвітчизників. До присутніх звернулися генеральний консул України в Кракові Вячеслав Войнаровський, директор Воєводської публічної бібліотеки Кракова Єжи Вознякевич і українська мисткиня Людмила Гано, чия робота була представлена на виставці. Серед гостей були Консули США, Франції та інших країн.

Виставка організована Асоціацією з розвитку міжнародних відносин ADRUM, Воєводською Публічною Бібліотекою у Кракові за сприяння Посольства України в Республіці Польща і Генерального консульства України в Кракові. У виставці взяли участь роботи переможців VII Міжнародного Художнього Фестивалю МАЛЮЙ.UA, а також інших проєктів, які складають великий художній марафон МАЛЮЙ.UA.WAR, організований Асоціацією з розвитку міжнародних відносин ADRUM у перший тиждень війни. Проєкт проходить за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України та Київської міської влади й планується проводитися до кінця війни.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 21.03.2024 13:43