Вилучити транспортний засіб для мобілізації можна лише за наявності рішення місцевої державної адміністрації, яке оформлюється відповідним розпорядженням. Це можуть бути не лише автомобілі, а й трактори, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні машини тощо.
Таке роз'яснення зробив у тижневому огляді Міністерства оборони України, речник відомства, старший лейтенант Дмитро Лазуткін.
"Військово-транспортний обов’язок встановлюється з метою задоволення потреб Збройних сил України та інших військових формувань на особливий період транспортними засобами, у тому числі водними й технікою. Це також можуть бути трактори, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні машини, сільськогосподарська техніка", — заявив він.
Лазуткін зауважив, що залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється територіальним центром комплектування, центральним управлінням або регіональними органами Служби безпеки, відповідними підрозділами розвідувальних органів України на підставі вище згаданих рішень місцевих держадміністрацій.
Водночас, за його словами, приймання, передача, залучення під час мобілізації та повернення транспортних засобів після оголошення демобілізації здійснюються на підставі актів прийняття-передання. У цих документах міститься інформація про власників, технічний стан, залишкова вартість та інші необхідні відомості.
"Повернення транспортних засобів власнику здійснюється протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації", — уточнив Лазуткін.
Нагадаємо, минулого тижня Верховна Рада підвищила штрафи за ухилення від мобілізації. За порушення закону у мирний час громадянам доведеться заплатити від 3400 до 5100 гривень, повторно впродовж року — від 5100 до 8500 гривень, а в особливий період — від 17 000 до 25500 гривень.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими