Незважаючи на досягнутий прогрес, сьогодні більше 800 мільйонів людей у всьому світі як і раніше живуть в умовах убогості і позбавлені права на продовольство, освіту і охорону здоров'я, інформує TrueUA з посиланням на UN.
Про це нагадав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію убогості. Він відзначається 17 жовтня.
У посланні із цього приводу глава ООН нагадав про важливість Цілей стійкого розвитку на період до 2030 року і закликав подвоїти зусилля із надання допомоги величезній армії бідняків.
Антоніу Гутерреш підкреслив, що у світі посилюється нерівність і росте рівень безробіття. Багато людей, за словами глави ООН, опиняються в убогості із-за конфліктів і стихійних лих.
Генеральний секретар ООН закликав усе міжнародне співтовариство об'єднатися і спільними зусиллями домагатися викорінювання корінних причин бідності.
Спеціальний доповідач ООН з питання про крайню убогість Філіп Олстон зі свого боку заявив, що бідні люди набагато частіше стають жертвами тортур, арештів, домашнього насильства, їх з великою часткою вірогідності чекає рання смерть.
При цьому їх громадянські і політичні права ігноруються. Як відмітив Олстон, бідняків частіше затримують за злочини, але при цьому у них рідко знаходяться засоби для того, щоб найняти адвоката.
Представники бідноти іноді стикаються з перешкодами, коли намагаються проголосувати на виборах. У них немає ніякого впливу на політичні процеси. Жінки і дівчатка з бідних верств населення набагато частіше стають жертвами домашнього насильства.
На думку Філіпа Олстона, бідність частенько не лише і не стільки наслідок дискримінації, а, швидше, її причина.
Він нагадав, що усі головні міжнародні документи, що стосуються прав людини, забороняють дискримінацію людей на основі їх фінансового положення, походження і соціального статусу.