Російська армія завдає ударів по Україні гіперзвуковими ракетами Х-22. Збивати їх протиповітряній обороні надзвичайно складно.
Про це в ефірі телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він наголосив, що такі ракети ворог використав і під час атаки 15 серпня по Донецькій області.
"Жодну з ракет Х-22 не було знищено взагалі, а не тільки сьогодні", — заявив речник Повітряних сил.
На фото: ракета Х-22, джерело: Вікіпедія
Він додав, що такий тип ракет можуть збивати лише комплекси Patriot. Ракети Х-22 є крилатими, але надзвуковими і летять 4 тисячі кілометрів за годину. На ціль вони заходять по балістичній траєкторії, тому повітряникам працювати по них непросто. Крім того, Ігнат поділився аналізом щодо знищених ракет під час масованої атаки.
"Так, хотілося б збити більше, досягти того результату, який був напередодні, коли в зоні відповідальності ОК "Південь" був 100% результат збиття ракет. Але 16 із 24 — це теж доволі високий результат", — сказав він.
Вночі 15 серпня армія країни-агресорки завдала чергового масованого ракетного удару по території України. Вибухи лунали у багатьох регіонах. Зокрема, про небезпеку цієї ночі військові попереджали ще 14 серпня ввечері. Тоді в акваторію Чорного моря було виведено російський фрегат "Адмірал Макаров", а в небо окупанти підняли стратегічну авіацію. Вже вночі у вівторок у Повітряних силах заявляли, зокрема, про пуски ворогом крилатих ракет зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС із району Каспійського моря.
Повітряна тривога почала ширитися областями України близько 03:30 години. Протягом ночі вибухи лунали у Дніпрі, Запоріжжі, Хмельницькому, Луцьку, на Івано-Франківщині, у Слов'янську та в Краматорську. "Прильоти" зафіксовано у Дніпрі, Луцьку та Львові. Після 05:30 у регіонах почалися відбої тривог.
Нагадаємо, після масованого ракетного удару 15 серпня у Повітряних силах повідомили, що ворог намагався заплутати українську протиповітряну оборону. Окупанти роблять усе можливе, щоб якомога більше цілей долетіли до точки призначення, тому цієї ночі під час атаки крилаті ракети часто змінювали траєкторію польоту.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими