Фото: ТСН

У Раді зареєстрували альтернативний законопроект щодо мобілізації: що пропонують змінити

У понеділок, 5 лютого, у Верховній Раді було зареєстровано альтернативний законопроект №10449-3 щодо мобілізації в Україні

Документ опубліковано на сайті парламенту. Ініціатором законопроекту є нардеп від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко. Наразі документ направлено на розгляд профільного комітету.

"У зв'язку з безперервною військовою агресією Російської Федерації проти України, нарощування зусиль агресора щодо подальшого захоплення території нашої держави, постало питання щодо удосконалення механізмів проведення заходів мобілізації для залучення більшої кількості населення охочого стати на захист суверенітету і територіальної цілісності України, а також забезпечення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів та удосконалення окремих питань проходження військової служби", — наголошується у пояснювальній записці.

Відтак, у даній ініціативі пропонується внести низку змін до процесу мобілізації у нашій державі, зокрема:

  • Демобілізація має відбуватися через 18 місяців служби. Звільнення — протягом трьох місяців з дня подання рапорту (за бажанням). Це стосується і контрактників, і мобілізованих.
  • Проведення ротацій. Згідно з ініціативою, військовий не більше трьох місяців має перебувати на передовий, а далі відведення на відновлення.
  • Надання відстрочки строковикам на один рік.
  • Відстрочка від мобілізації тих, хто здобуває рівень освіти, вищий за вже здобутий, а також, аспіранти (всіх форм навчання), докторанти та ті, хто вчиться на інтернатурі.
  • Передбачається, що засуджені, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, а також які звільненні від відбування покарань на підставі закону про амністію або акту про помилування можуть мобілізуватись за бажанням (крім тих, хто засуджений за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, а також злочинів, передбачених статтями 402-406, 408-411, 426-433, 437-442 КК України).
  • Пропонується прибирати норми про обмеження право користуватись рахунками, керування машинами, картками через рішення суду.

"Ухвалення проекту Закону України створить умови для належного укомплектування бойових підрозділів під час відсічі збройної агресії проти України. Після прийняття даного законопроекту очікується покращення процесу комплектування особовим складом Збройних Сил України та інших військових формувань під час проведення мобілізації. Його впровадження сприятиме розвитку суспільства, що базується на цінностях патріотизму та відданості державі", — йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, у понеділок, 5 лютого, президент України Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду законопроекти про продовження загальної мобілізації та воєнного стану на 90 днів, тобто до 14 травня.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Війна, 05.02.2024 17:46