США - держава величезних контрастів. З одного боку, це одна з найбагатших країн світу, країна мільярдерів і неперевершених технологічних інновацій. З іншого боку, багато громадян США живуть в страхітливій бідності, вони менш здорові і живуть менше, ніж жителі інших промислово розвинених країн. Таку картину намалював в своїй доповіді Спеціальний доповідач з питання про крайній убогості і правах людини Філіп Олстон.
«Приблизно 40 мільйонів людей в США проживають в бідності, 18,5 мільйонів - у надзвичайній бідності, а п'ять мільйонів існують в таких же умовах крайньої бідності, що і громадяни третього світу», - говориться в доповіді Спеціального доповідача.
Цей документ був представлений учасникам сесії Ради ООН з прав людини. На цьому тижні Вашингтон заявив про вихід з його складу.
Філіп Олстон зазначає, що в США - найвищий рівень бідності серед молоді і найвищий рівень дитячої смертності серед всіх держав Організації економічного співробітництва і розвитку.
Середня тривалість життя громадян США нижче, ніж в інших багатих демократичних державах.
«У США - найвищий рівень нерівності в доходах серед західних країн. У цій країні проживає понад 25 відсотків усіх 2 208 мільярдерів світу», - зазначив експерт ООН.
Він заявив, що влада США не повинні закривати очі на такий жахливий контраст: величезне багатство небагатьох і позбавлення величезного числа американців.
Свою доповідь Спеціальний доповідач ООН з питання про крайній убогості і правах людини Філіп АЛСТОН підготував за підсумками своєї поїздки в Сполучені Штати Америки в грудні 2017 року.
Він засудив нові заходи адміністрації президента США щодо податкових пільг, які, за його словами, приведуть до скорочення надходжень до бюджету в розмірі 1,5 трлн. доларів.
На думку експерта ООН, ці кроки принесуть користь багатим і в ще більшому ступені погіршать нерівність в суспільстві.