У Сполучених Штатах Америки підтвердили факт затоплення туристичного батискафа "Титан" в Атлантичному океані, який шукали протягом чотирьох днів. Вперше про зникнення батискафа, що здійснював туристичні поїздки до затонулого у 1912 році лайнера "Титанік", стало відомо 19 червня.
Лише 22 червня вдалося отримати перші відомості про самохідний підводний апарат. Прес-служба Першого округу берегової охорони США у Twitter повідомила, що під час пошуків в 500 метрах від носа "Титаніка" було знайдено уламки батискафа.
"Поле уламків було виявлено в районі пошуків ДКА (дистанційно керованого підводного апарата, — ред.) поблизу "Титаніка". Фахівці об’єднаного командування оцінюють інформацію", — йдеться у пості.
Дослідницьке судно Polar Prince, яке доставило "Титан" на місце занурення, прибуло до місця, де 110 років тому затонув "Титанік", у ніч на неділю, 18 червня. Батискаф почав занурення вранці, але втратив зв'язок із поверхнею вже через 1 годину та 45 хвилин після початку місії.
На борту батискафа перебували п'ятеро людей: 58-річний британський бізнесмен і дослідник Хеміш Хардінг, 48-річний бізнесмен з Пакистану Шахзада Давуд та його 19-річний син Сулеман, 61-річний Стоктон Раш, директор компанії OceanGate, а також 77-річний француз Поль Анрі Наржоле.
Екіпаж Polar Prince не одразу поінформував Берегову охорону США про те, що зв'язок з "Титаном" перервався: їх повідомили про це приблизно через вісім годин. Після цього командний центр відомства у Бостоні почав координувати пошукову операцію, у якій брали участь кілька країн.
Відомо, що екіпаж мав запас кисню на 96 годин. Фахівці вказують, що тіла загиблих можуть ніколи не дістати з дна океану, де вони загинули. Туристи заплатили по 250 тисяч доларів кожен, щоб побачити знамениту корабельну аварію, зауважують ЗМІ. Усі, хто долучився до пошуку батискафа, до останнього сподівався, що членам екіпажу вдалося вижити.
У ЗМІ передавали, що на зв’язок виходив один з членів екіпажу зниклого батискафа. Він написав у соцмережах, що "в порядку" та попросив не будувати припущень щодо присутніх на борту. За його словами, після виходу в інтернет можливості екіпажу обмежені.
22 червня на телеканалі NBC проінформували, що батискаф перебуває у критичній ситуації через брак кисню, а пошукова операція проводиться "на межі можливостей".
Підводний човен "Титан" належить компанії OceanGate. Судно використовують як для наукових, так і туристичних поїздок до місця затоплення "Титаніка". Апаратом керують за допомогою пульта для відеоігор. Всередині субмарини поміщаються четверо пасажирів і пілот. Усі вони сидять на підлозі. Розробники запевняли, що "Титан" міг занурюватися під воду на чотири тисячі метрів — це на 200 метрів глибше, ніж дно, де спочиває затонулий "Титанік".
Подорож до легендарного круїзного лайнера — від занурення до підйому — займала вісім годин. Коштувала така екстремальна мандрівка 250 тисяч доларів. Попри високу ціну й ризик, охочих на власні очі побачити "Титанік" не бракувало, зазначали колишні учасники експедиції.
Нагадаємо, гігантський океанський лайнер "Титанік" затонув під час свого першого рейсу. У квітні 1912 року судно зіштовхнулося з айсбергом у Північній Атлантиці. Під час аварії лайнера загинули близько 1500 осіб, які пливли із Саутгемптона до Нью-Йорка.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими