У Вінниці зафіксували спалах вірусного гепатиту А в одному з районів міста. 60 людей із підтвердженим діагнозом госпіталізували, серед них — 14 дітей.
Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України. Там зазначили, що ще 14 пацієнтів перебувають під медичним наглядом і очікують підтвердження діагнозу. Постраждалі отримують всю необхідну медичну допомогу та залишаються під наглядом лікарів.
Фахівці перевіряють та досліджують усі можливі причини спалаху — від стихійних ринків до точок централізованого та децентралізованого водопостачання, забезпечують відбір зразків з навколишнього середовища та осередків захворювання. Зокрема, на лабораторне дослідження відібрали 66 проб води (з громадських джерел питної води, приватних криниць, точок продажу питної води чи розподільчої мережі) — 53 з них вже перевірили, вони відповідають санітарним нормам.
"Спалах гепатиту А на Вінниччині розслідується комплексно: від регіонального до національного рівня. Міністерство охорони здоров’я у співпраці з міжнародними партнерами має можливість забезпечити безоплатні щеплення проти гепатиту А у кожній області, як зараз у випадку спалаху", — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
За його словами, на рівні країни є 13 тисяч доз вакцин проти гепатиту А, які розподілили в кожну область. У випадку зі спалахом на Вінниччині, в разі додаткової потреби, необхідну вакцину переспрямують із резервів інших областей.
"Поки що не встановлено епідеміологічного зв’язку чи єдиного джерела інфікування для цих випадків. До завершення епідеміологічного розслідування вкрай необхідно дотримуватись профілактичних заходів", — наголосив Кузін.
Інфографіка: МОЗ України
Це вірусне захворювання, що вражає печінку та може мати як легкий, так і вжкий перебіг. Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї. Тому важливо пам'ятати про профілактику гепатиту А.
Дотримання гігієни під час приготування їжі, як миття овочів і фруктів перед їдою, допоможе запобігти передачі вірусу через їжу. Не використовуйте воду з неперевірених джерел. Будь-яку не бутельовану воду варто обов’язково кип’ятити перед вживанням. Окрім того, не забувайте про правила особистої гігієни: ретельне миття рук з милом і теплою водою після відвідування туалету, перед їдою і після контакту зі сміттям — допомагає уникнути та запобігти зараженню.
Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14-28 днів. Серед найпоширеніших симптомів: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця. Вакцини проти гепатиту А в Україні не входять до переліку безоплатних щеплень, однак їх можна купити в аптеках. Особливо важливо отримати щеплення проти гепатиту А дорослим, які працюють у закладах громадського харчування та підприємствах харчової промисловості, водоочисних і каналізаційних спорудах.
Нагадаємо, що, за інформацією МОЗ України, в період з 2 по 8 жовтня зареєстрували 5 186 випадків захворювання на COVID-19, 18 — летальних, серед людей старше 30 років. На території України методом секвенування виявили 10 випадків підвиду штаму COVID-19 "Еріс". А саме — у шести областях: Дніпропетровська, Закарпатська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Чернівецька області.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими