Фото: NASA

Учені знайшли "гарячий Юпітер", де рік триває лише три дні

Космічний телескоп Джеймса Вебба виявив екзопланету Смертріос, яка є схожою на Юпітер. Рік на ній триває лише три земні дні. Температура в атмосфері Смертріоса сягає 2700 градусів за Фаренгейтом (1425 градусів за Цельсієм), що втричі перевищує температуру поверхні найгарячішої планети Сонячної системи Венери.

Про це пише Space.com.

Спостереження далекої екзопланети HD149026b Смертріос показали, що атмосфера планети багата на важкі елементи: там є все, крім водню та гелію. В атмосфері Смертріоса виявили високі концентрації вуглецю та кисню. Раніше астрономи спостерігали більш різноманітний склад атмосфери на газових гігантських екзопланетах, але склад атмосфери HD149026b виходить за межі діаграм. 

"Ця планета має масу Сатурна, але її атмосфера, здається, містить у 27 разів більше важких елементів, ніж водень і гелій, які ми знаходимо в Сатурні", — каже співавтор дослідження, професор Джонатан Лунін.

Вимірюючи атмосферний склад планети, вчені можуть отримати уявлення про хімічний склад її батьківської зірки та матеріал, з якого вона утворилася мільйони або мільярди років тому. Дослідження показало, що планетарний диск, який породив Смертріос, повинен був мати набагато більше вуглецю порівняно з киснем, ніж диск, який породив нашу Сонячну систему. 

Дослідники планують вивчити більше гарячих планет Юпітера в наступному році, сподіваючись знайти "статистичні тенденції" за різноманітністю їх хімічного складу. 

Нагадаємо, через 23 роки, орієнтовно 14 лютого 2046, в Землю може врізатися астероїд. Він має назву 2023 DW, його діаметр становить 50 метрів. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Технології і наука, 30.03.2023 16:19